Ортопед

Коли потрібно вести малюка до дитячого ортопеда?

Поява дитини – відповідальний період в житті кожного з батьків. І одразу після народження бажано обстежити малюка, показавши потрібним фахівцям. У перші дні, коли мама і малюк знаходяться в лікарняній палаті, педіатри зазвичай помічають якісь відхилення (якщо такі є). Але часто деякі проблеми залишаються непоміченими.

У період перших трьох років, батьки повинні приділити особливу увагу опорно-руховому апарату малюка. Не зайвим буде і отримати консультацію дитячого ортопеда після народження, який комплексно огляне немовля, виключивши ряд неприємних захворювань, серед яких:

  • кривошия;
  • дисплазія кульшових суглобів;
  • клишоногість;
  • плоскостопість і т.д.

Вчасно виявивши проблему, за допомогою масажів і різних лікувальних заходів, можна досить швидко її вирішити абсолютно безпечними для малюка методами.

Своєчасна консультація дитячого ортопеда потрібна не тільки немовлятам, але і дітям, які вже ходять в садочок і школу. У віці 3-4 років слід показати дитину фахівцеві, для того щоб виключити плоско-вальгусну деформацію стоп. Школярам теж потрібні регулярні консультації ортопеда, оскільки в період початкової школи виникає підвищений ризик утворення сколіозів, кіфозов, лордозів.

Що включає в себе консультація дитячого ортопеда?

Слід зазначити, що при відсутності скарг, консультації дитячого ортопеда повинні бути плановими, а саме:

  • дитячий період (1 міс, 3 міс, 6 міс, 12 міс);
  • вік 3-4 років;
  • плановий огляд перед школою;
  • планові консультації в шкільних період (хоча б 1 раз на рік).

На консультації дитячий ортопед робить первинний огляд, заповнює анамнез, вислуховуючи скарги дитини або батьків, ставить діагноз (якщо при цьому не потрібні додаткові обстеження), призначає додаткові обстеження або курс лікування.

Які додаткові обстеження можуть знадобитися?

Зазвичай в ранньому дитячому віці може бути призначена УЗД кульшових суглобів. Дітям старшого віку можуть бути призначені різні обстеження, що часто включають рентген, УЗД, МРТ.

Здоров’я і краса дитини в руках батьків, і дуже важливо, щоб вони розуміли всю відповідальність, покладену на них. Клініка «Мед-Союз» пропонує послуги кращих дитячих ортопедів міста Суми та області, які допоможуть вирішити проблему раз і назавжди!

Лікарі
Telegram Viber Зателефонувати