Терапія

Театр починається зі сходів, слово – з букви, а ваш похід в лікарню – з терапевта! Якщо правильно підходити до питань лікування захворювань, перше, що ви повинні зробити, коли виявили тривожні симптоми, – звернутися до терапевта, а не спитати Гугл що робити. Багато людей все частіше відмовляються від візиту до терапевта, вважаючи, що самостійно зможуть розібратися, до якого профільного спеціаліста йти. У клініці «Мед-Союз» в Сумах ви можете відвідати лікарів різних спеціалізацій, але для початку корисною буде консультація терапевта.

Чим займається терапевт?

Терапевт – лікар, який діагностує і займається профілактикою захворювань внутрішніх органів в тілі людини. Першим доктором, до якого ми звернемося з тривожними симптомами, повинен бути саме терапевт. Цей фахівець визначає локалізацію захворювання, дає направлення на потрібні обстеження, розповідає які потрібно здати аналізи, направляє до профільних лікарів. Звертаючись до терапевта, ви бережете свої сили та час, а не безглуздо витрачаєте енергію на непотрібні обстеження, які в кінцевому результаті можуть не знадобитися.

На консультації у лікаря-терапевта відбувається взаємодія пацієнта і лікаря:

 1. доктор вивчає всі скарги, з якими ви завітали, ставить ряд питань, цікавиться способом життя, харчуванням, з’ясовує наявність алергічних реакцій;
 2. терапевт проводить первинний огляд, в процесі якого відбувається вимір артеріального тиску, прослуховування дихання і ритму серця, вимірювання температури тіла (при необхідності);
 3. після проведення огляду, терапевт заповнює всі необхідні медичні документи, і, якщо потрібно, дає направлення на обстеження, що допоможуть роз’яснити картину захворювання (рентген грудної клітки, аналізи крові / сечі, консультація у профільного спеціаліста).

З якими симптомами звертаються до терапевта?

Усі давно знають, що гостра респіраторна вірусна інфекція, застуда і різке підвищення температури – це прямий шлях до терапевта. Однак є ще є ряд симптомів, які не можна залишати без уваги лікаря:

 • загальна слабкість, часта стомлюваність;
 • біль в грудній клітці, оніміння кінцівок;
 • болі в черевній порожнині, розлад шлунку, нудота;
 • тривожність, безсоння, надмірне занепокоєння без видимих ​​причин;
 • висипання на шкірі, характер яких ви не можете самостійно зрозуміти;
 • підвищення або зниження артеріального тиску;
 • непритомність, м’язові болі, судоми;
 • болі в попереку, головний біль, запаморочення.

Лікар-терапевт в «Мед-Союзі» (посилання на Поліклініку) з радістю проконсультує вас у зручний час. Лікар спробує з’ясувати причини стану, які вас турбують, а також призначить ряд потрібних обстежень.

Які додаткові послуги надає терапевт?

Окрім первинного огляду, лікування ряду захворювань, видачі направлень на аналізи, лікар-терапевт займається і оформленням медичної документації, яка може знадобитися:

 • оформлення санаторно-курортної картки;
 • довідка в басейн (на основі пройдених обстежень);
 • довідка форми 086 / У (документ, що потрібен при вступі студента до навчального закладу, а також при прийомі на роботу).

Нехай у вашому житті не буде місця важким захворюванням, а легкі застуди приходять вкрай рідко, затримуючись ненадовго! Фахівці багатопрофільного медичного центру «Мед-Союз» допоможуть вам зберегти своє здоров’я!

Лікарі
Telegram Viber Зателефонувати