Дерматоскопія

Рак шкіри – захворювання, яке часто зустрічається в наш час. Про це говорять все частіше в ЗМІ, в інтернеті, в рекламах і навіть в соціальних мережах, закликаючи перевіряти свої родимки і новоутворення на шкірі. На жаль, саме людська неуважність і безвідповідальність призводить до того, що маленьке новоутворення стає причиною великих проблем. Регулярна діагностика родимок, родимих ​​плям, дивних бородавок дозволяє контролювати стан вашого здоров’я, і, при наявності показань, своєчасно видаляти «об’єкти» на тілі, які заставляють лікаря підозрювати щось небпезпечне. Зробити дерматоскопію хоча б 1 раз на рік необхідно тим, хто має на тілі дивні новоутворення, родимки і родимі плями.

Що таке дерматоскопія?

Дерматоскопія – це діагностична процедура, яка проводиться за допомогою спеціального апарату – дерматоскопу. Дерматоскоп дозволяє ретельно оглянути новоутворення на шкірі, визначити його межі, дати інформацію лікарю про те, чи симетричне новоутворення, яка у нього структура, чи змінений контур. Якщо лікар зауважує значні відхилення від норми, тоді пацієнтові рекомендують видалити новоутворення у онко-хірурга.

Які є показання для проведення дерматоскопії?

Перш за все, дерматоскопію слід провести, якщо ви вирішили видалити новоутворення. Наприклад, воно вам заважає, родимка не є естетичною, ви переймаєтеся за те, що вона стане більшою. Якщо ви вирішили зайнятися видаленням, то необхідно буде сходити до дерматолога і зробити дерматоскопію. Суми можуть записатися на обстеження в клініку «Мед-Союз».

Якщо ж ви не збираєтеся видаляти родимки, але маєте наведені нижче фактори ризику, то теж не забувайте хоча б раз на рік обстежуватися. До факторів ризику відносять:

  • світлу шкіру і світле волосся від природи;
  • вагітність;
  • родимки, які в діаметрі більші, ніж 0,5 см;
  • вік (понад 40 років);
  • ущільнення, зміни кольору, зміни структури вашої родимки;
  • родимка потріскалася, лущиться, свербить або болить.

Пам’ятайте, якщо ви знайшли хоча б 1 з перерахованих вище симптомів, то це привід записатися на дерматоскопію. Якщо ви зневажливо поставитеся до свого здоров’я, то маленьке новоутворення з часом може переродитися в меланому.

Як підготуватися до дерматоскопія?

Для проведення обстеження не потрібна якась спеціальна підготовка. Досить перед обстеженням нічим не мазати новоутворення, бажано утриматися від нанесення на нього парфумованої продукції і антиперспірантів. Процедура повністю безболісна і займає небагато часу. Якщо ви вирішили зробити дерматоскопію в клініці «Мед-Союз», то вам не будуть потрібні спеціальні направлення від лікарів. Досить просто подзвонити в реєстратуру клініки, записатися на обстеження і прийти в потрібний час.

Пам’ятайте, що всі серйозні хвороби починаються з однієї маленької проблеми. Не допускайте, щоб непомітна родимка отруїла вам життя!

Telegram Viber Зателефонувати