Онколог

Онкологія – галузь медицини, в якій фахівці займаються діагностикою та лікуванням новоутворень в організмі людини. Ці новоутворення можуть бути як доброякісними, так і злоякісними. Рак, передраковий стан, онкозахворювання – ці слова лякають людину, тому перед консультацією у онколога потрібно зібрати всю волю в кулак. Підготуватися складно, перш за все, морально, адже далеко не кожен може об’єктивно сприймати невтішну інформацію.

Лікар-онколог консультує пацієнтів з усіма новоутвореннями в організмі. Наприклад, якщо ви маєте кістозну мастопатію або збільшені лімфовузли, то ви можете отримати на консультацію до онколога направлення від суміжних фахівців. Боятися цього не варто, адже регулярні обстеження дозволять стежити за розвитком захворювання в організмі та вчасно вживати необхідних заходів.

Які захворювання лікує і діагностує лікар-онколог?

  1. Пухлини, які можна виявити в процесі візуального огляду або пальпації: новоутворення на шкірі, в молочних залозах і т.п..
  2. Новоутворення на слизових оболонках в порожнині рота, носоглотки, очей.
  3. Пухлини голови, хребта, сполучних тканин, суглобів.

Звичайно, лікар не може дати оцінку всім цим захворюванням самостійно. Його робота відбувається в тісній взаємодії з лікарями інших спеціальностей, зокрема з фахівцями, які займаються діагностикою та хірургічною діяльністю.

Чим може допомогти онколог?

Лікар-онколог – це фахівець, до якого ви відразу ж звернетеся після виявлення новоутворення на УЗД, після рентгена, після отримання результатів біопсії. У його обов’язки входять наступні:

  • консультація пацієнтів стосовно результатів обстежень;
  • реабілітація пацієнтів, які пройшли курс хіміотерапії;
  • підбір методів лікування, визначення ризиків проведення операцій;
  • екстренна допомога в разі визначення злоякісного утворення.

У випадку з онкологічними захворюваннями – кожна хвилина на вагу золота. Фахівець завжди тактовно розповідає вам про всі ризики, діагностичні заходи або способи лікування. Важливо подолати всі психологічні страхи, які можуть виникати під час діагностичних процедур. Пам’ятайте, що тільки від вас залежить перебіг захворювання. Своєчасна діагностика – запорука ефективного лікування.

Лікарі
Telegram Viber Зателефонувати