Акушер-гінеколог

Що включає в себе консультація у гінеколога?

Кожна жінка розуміє, наскільки важливо своєчасно звертатися до лікаря. Однак сімейні обов’язки, робота, повсякденні рутинні справи весь час відтягують візит до гінеколога. Часто трапляється так, що жінка не буває на консультаціях по декілька років! Це неправильна позиція. Для того щоб контролювати стан свого організму, відвідування гінеколога обов’язкове хоча б раз на рік.

Коли варто йти на консультацію?

Нерегулярність менструального циклу, болючі менструації, дивні болі в районі яєчників, загострення хронічних гінекологічних захворювань – усе це приводи звернутися до лікаря позапланово. Сам же повний гінекологічний огляд повинен проводитися планово 1 раз на рік за умови повного здоров’я.

Що включає в себе гінекологічний огляд?

Зазвичай консультація починається з опитування пацієнтки, під час якого бажано дати максимально правдиві відповіді для складання анамнезу. Жінка повинна розповісти свої скарги, назвати дату останньої менструації, розповісти про характер свого циклу. Не варто соромитися відповідати на питання про методи запобігання вагітності, слід також назвати препарати, які ви вживаєте в ході лікування інших хвороб. Усе це дозволить проаналізувати в процесі бесіди загальну картину вашого жіночого здоров’я, а також виявити якісь негативні фактори впливу. Уся інформація суто конфіденційна.

Після усної консультації гінеколог приступає безпосередньо до гінекологічного огляду, для якого необхідні спеціальні інструменти. На огляд до гінеколога в клініку «Мед-Союз» не потрібно брати ніяких додаткових наборів або рушників. Ми використовуємо одноразові матеріали (рукавички, пелюшки, гінекологічні дзеркальця).

Стандартний гінекологічний огляд включає наступні етапи:

  • огляд зовнішніх статевих органів з метою виявлення патологічних виділень, висипань неясного генезу, новоутворень;
  • вагінальний огляд із застосуванням гінекологічного дзеркала, що дозволяє обстежити стінки піхви і шийки матки. Саме під час «дзеркального» огляду часто виявляють ерозію шийки матки, а також проводять забір потрібного матеріалу для мазків і цитологічних обстежень;
  • мануальне обстеження визначає стан матки і придатків. Проводиться з метою виключити кісти яєчників, запальні процеси в малому тазу, позаматкову вагітність.

Одразу ж після комплексного огляду, лікар скаже вам про результати обстеження. У деяких випадках може знадобитися УЗД органів малого таза, кольпоскопія. Додатково можна здати аналізи на гормони.

Клініка «Мед-Союз» подбала про ваш час! У нас можна зробити всі потрібні обстеження за один день, а їх результати прийдуть вам на електронну пошту. Обстежтеся у кращих лікарів (посилання на лікарів) міста Суми та Сумської області. Бережіть своє жіноче здоров’я!

Лікарі
Telegram Viber Зателефонувати