Електрокардіографія (ЕКГ)

Мабуть, ЕКГ знайома всім майже з дитинства. Приходиш на прийом до лікаря, він ставить на груди гумові присоски, потім лікар говорить: «Дихайте», «Не дихайте», а спеціальний прилад пише якісь закарлючки, які стрибають вгору-вниз. Саме так виглядає електрокардіографія очима звичайної людини. Але для лікаря – це не просто процедура, а прекрасний діагностичний інструмент, який дозволяє оцінити роботу серця пацієнта.

У чому принцип електрокардіографії?

Електрокардіографія (скорочено ЕКГ) – це методика графічної реєстрації електричних явищ, що виникають в серцевому м’язі під час його діяльності. Ці явища фіксуються за допомогою спеціальних присосок і трубок, які розміщуються на поверхні тіла. Електрокардіографія є одним з основних методів дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи. ЕКГ є незамінним діагностичним методом, який дозволяє побачити:

  • порушення ритму;
  • гіпертрофію;
  • ішемічну хворобу серця.

Цей метод дає можливість з великою точністю говорити про локалізацію змін міокарда, їх поширеності, глибині і часу появи. ЕКГ дозволяє виявити:

  • дистрофічні і склеротичні процеси в міокарді;
  • порушення електролітного обміну, що виникають під впливом різних токсичних речовин.

ЕКГ широко використовують для функціонального дослідження серцево-судинної системи. Поєднання електрокардіографічного дослідження з функціональними пробами допомагає виявити:

  • приховану коронарну недостатність;
  • порушення ритму;
  • поставити диференційний діагноз між функціональними та органічними порушеннями роботи серця.

Чи потрібне направлення, для того щоб зробити ЕКГ в клініці «Мед-Союз»?

Для проведення цієї процедури не потрібні ніякі спеціальні направлення. До того ж, ЕКГ в клініці «Мед-Союз» йде в комплексі з обстеженням у лікаря-кардіолога. Тобто, записуючись на огляд до кардіолога, вам в процесі консультації буде зроблена ЕКГ, щоб лікар мав уявлення про картину захворювання на сьогоднішній день.

Записуйтеся на електрокардіографію в клініку «Мед-Союз», щоб проконтролювати стан свого серця!

Telegram Viber Зателефонувати