Варикозна хвороба нижніх кінцівок

Розширення вен нижніх кінцівок – це хвороба, від якої за статистикою страждають приблизно 26-28% жінок та 10-20% чоловіків. Дане захворювання є найпоширенішим серед хвороб периферичних судин та зазвичай супроводжується порушенням кровотоку та неспроможністю клапанів. 

Час звернутися до лікаря клініки “Мед-Союз”, якщо вас турбують такі симптоми як:

 1. Пульсуючий біль у нижніх кінцівках при ходьбі та у стані спокою по ходу венозних стовбурів.
 2. Судоми та свербіж у м’язах.
 3. Так звана «ломота» в ногах, важкість.
 4. Набряки нижніх кінцівок.
 5. Пігментація, дерматит, екземи, ранки, які дуже погано гояться на ногах, виразки. 
 6. Вени на ногах, які виступають над поверхнею шкіри, різноманітні за формою типи розширень, що візуалізуються.
 7. Телеангіоектазії або так звані судинні зірочки (розширення дрібних вен). Багато хто з пацієнтів не знає, але у телеангіоектазій та варикозної хвороби однакові причини появи.

Фактори ризику

 • Ожиріння. 
 • Вагітність. 
 • Спадковість. 
 • Носіння затісної спідньої білизни. 
 • Малорухливий спосіб життя.
 • Сидяча/стояча робота. 
 • Тривалі статичні навантаження (підйом великої ваги).
 • Неправильне харчування, надмірне вживання перероблених продуктів.
 • Хронічні запори.
 • Порушення гормонального балансу, в тому числі вживання гормональних препаратів.

Перебіг та особливості хвороби 

Ми вже зазначили вище, що одною із ознак варикозної хвороби є вузлуваті розширення вен. Такі вузли схильні до утворення тромбів та розповсюдження інфекції. 

Також в результаті варикозного розширення вен нижніх кінцівок, пацієнт може страждати на флебіт і тромбофлебіт – запалення судин та внутрішніх тромбів. В такому разі в судині виникають досить болісні та тверді тяжі, шкіра навколо них видозмінюється: стає коричневою за кольором, щільнішає та втрачає свою еластичність.

Навіть при найменшій травмі при цьому стані можуть виникати виразки. Результатом, на жаль, часто стає набута інвалідність вже до 40 років, тобто досить у молодому віці.

Утворення тромбів небезпечне тим, що вони можуть відриватися і з потоком крові потрапляти в легеневу артерію. Це спричиняє летальні випадки. 

Вищезазначене сигналізує про те, що варикозне розширення вен – це хвороба, яка загрожує життю пацієнта і її терміново необхідно лікувати.  

На щастя, спеціалісти клініки «Мед-Союз», знають як та вміють це робити. Завдяки доступу до новітніх розробок, методологій і обладнання, ефективне лікування варикозу у Сумах можливе. Тому ми радимо не відкладати на потім, та записатись на прийом до лікаря.

Лікування варикозу

Лікувати варикозне розширення вен нижніх кінцівок можна різними методами. Але, на сьогодні, найбільш ефективним з них є хірургічна лікування – венектомія. 

Враховуючи, що лікування варикозної хвороби повинно бути комплексним та індивідуальним, найчастіше, воно включає комбінацію консервативного та оперативного лікування. Тому, компресійна та медикаментозна терапії не виключаються, а стають допоміжними методами. 

Види хірургічного лікування варикозу:

 – Класична флебектомія

 – Мініфлебектомія

 – Ендовенозная лазерна коагуляція (ЕВЛК)

 – Комбінований метод

Метод лазерної хірургії ЕВЛК/EVLT

Це найсучасніший радикальний, але малотравматичний спосіб лікування варикозного розширення судин, який є альтернативою операції. Лазерна коагуляція (термічний вплив лазера на внутрішню венозну стінку) – це ендовенозна процедура, тобто вона не є повноцінним оперативним втручанням, а займає місце між  хірургічним втручанням та безопераційним лікуванням. 

Завдяки впливу лазеру відбувається  надійне закриття судини. 

Переваги ЕВЛК 

 • Невелика травматичність. Операція в нашій клініці проводиться в умовах операційної та із застосуванням місцевого знеболювання. Хірург для коагуляції застосовує найсучаснішу лазерну техніку. Після процедури пацієнт вже через кілька годин може їхати додому.
 • Швидка реабілітація. Завдяки оптимальній довжині лазерної хвилі виключена можливість нагрівання навколишніх тканин. Тому, після втручання кількість синців мінімальна, а післяопераційний період максимально легкий та безболісний. До нормального стану нижні кінцівки пацієнта приходять вже через 3 тижні. 
 • Позитивний косметичний ефект. Дана операція не потребує розрізів, отже після неї не залишається шрамів
 • Місцева анестезія.
 • Висока ефективність.
 • Майже не має ускладнень. 

Реабілітація

Процедура не впливає на стиль життя пацієнта. Після лазерної коагуляції пацієнту потрібно носити компресійну білизну. Одразу після втручання на область особливо великих варикозних вузлів накладають спеціальні засоби – ватні валики або латексні подушечки.  Отже, лазерне лікування розширення вен нижніх кінцівок – це один із найбільш ефективних методів радикального лікування, який при цьому є малотравматичним. Не треба терпіти біль та дискомфорт, спричинені хворобою, запишіться на консультацію до хірурга клініки “Мед Союз” вже сьогодні.

Telegram Viber Зателефонувати