Давайте українською?
Давайте!
Залишити р*сійську

Біопсія м’яких тканин

Тіло людини складається з різних груп клітин, які формують різні тканини. Так, наприклад, в тілі людини є м’які тканини, з яких складаються легені, головний мозок, м’язи, шкірні покриви, жирова і м’язова тканина. Іноді трапляється так, що клітини змінюють свою структуру. Це призводить до порушення їх функцій, що згодом веде до захворювань. Якщо в тілі людини з’являється новоутворення на м’яких тканинах, лікар призначає зробити біопсію м’яких тканин з метою виключення можливості розвитку раку.

Що таке біопсія м’яких тканин?

Біопсія м’яких тканин – це процедура, в ході якої за допомогою спеціального шприца здійснюється забір зразків тканин з пухлини. За допомогою біопсії лікар може отримати інформацію про стан клітин, які становили зразок взятих тканин, а значить, визначити, який характер пухлини: доброякісна вона чи ракова.

За якими симптомами слід зробити біопсію м’яких тканин?

Серед симптомів, котрі вказують на те, що потрібно зробити біопсію м’яких тканин, є такі:

  • ущільнення м’яких тканин, набряки, біль, почервоніння в місці його утворення;
  • якщо мова йде про очі, може виникнути біль, припухлість повік, порушення зору;
  • якщо відбувається ураження основи черепа і шиї, можуть з’явитися паралічі і тики обличчя і шиї;
  • при ураженні органів видільної системи, з’являються запори, болі, відчуття чужорідного тіла.

Як підготуватися до пункції м’яких тканин?

Особливої підготовки до процедури не потрібно. За призначенням лікаря можна відмовитися від препаратів, які впливають на згортання крові, а в іншому біопсія – це порівняно проста і легка процедура.

Як проходить біопсія м’яких тканин?

Насамперед пацієнту потрібно оголити частину тіла, через яку є доступ до необхідної ділянки тканини. Наступний крок – обробка ділянки шкіри, де буде прокол. Після цього здійснюється сам прокол. За допомогою спеціального шприца лікар дістається до новоутворення і бере зразки тканини. Потім отримані матеріали маркують і відправляють в лабораторію для аналізу.

Сама процедура відбувається з використанням місцевої анестезії, тому болю пацієнт не відчує.

У клініці «Мед-Союз» ви можете зробити біопсію м’яких тканин. Зазвичай направити на цю процедуру може терапевт, дерматолог або будь-який інший фахівець, який виявив специфічне новоутворення.

Своєчасно контролюйте всі новоутворення і не затягуйте з дослідженнями!

Telegram Viber Зателефонувати