КТ суглобів

Оскільки патологічні процеси кісток і суглобів, особливо на ранніх стадіях захворювання, складно виявити традиційним рентгенологічним методом, комп’ютерна томографія є на сьогоднішній день найбільш інформативним методом діагностики кісткової тканини. За допомогою КТ можна ідентифікувати пухлинні утворення і метастази в кістковій системі, а також оцінити ступінь цих патологічних змін.

КТ виявляє первинні пухлини кісток і м’яких тканин, кісткові метастази, інші патології кісток і суглобів, які важко діагностувати іншими засобами. За допомогою комп’ютерної томографії можна визначити, як відбувається процес внутрішньокісткового зростання пухлини або метастазів, що є важливим для вироблення стратегії лікування, а також для оцінки ефективності променевої та хіміотерапії.

Підготовка до КТ кісток і суглобів

Для КТ кісток і суглобів не потрібно якоїсь спеціальної підготовки. Часто перед КТ-дослідженням пацієнту пропонується прийом контрастної речовини, яка вводиться перорально або внутрішньовенно. Необхідність використання контрасту викликане необхідністю обстежити не тільки щільні кісткові тканини, але і судинну систему, що бере безпосередню участь в утворенні пухлин і метастатичних уражень.

Telegram Viber Зателефонувати