КТ органів грудної порожнини

КТ органів грудної порожнини – сучасний високоточний та високо інформативний метод діагностичного дослідження, який застосовується в терапії і хірургії. Дослідження грудної клітини допомагає виявити будь-які дегенеративні процеси в кістках і внутрішніх органах, запальні процеси, новоутворення, інші патології. Дослідження може проводитися з внутрішньовенним контрастуванням або без нього. 
 

Показання та протипоказання

Цей метод діагностики застосовується для уточнення і підтвердження діагнозу, вивчення обсягу і характеру різноманітних травм,  уточнення тактики і особливостей лікування. КТ органів грудної порожнини дозволяє візуалізувати кісткові, хрящові, паренхіматозні і сполучнотканинні утворення грудної клітини з високою роздільною здатністю, оглянути порожнини і їхнє наповнення, судини, лімфатичну систему, молочні залози у жінок. Грудна клітина вміщає багато органів і структур, тому має великий список показань до дослідження за допомогою комп’ютерного томографа.

Лікар може призначити вам комп’ютерну томографію грудної клітини у випадку затяжного кашлю, задишки, болю в області грудей, підозрі на онкологічне захворювання.

Найчастіше КТ органів грудної порожнини призначається для виявлення і лікування:  

  • інфекційних захворювань та запальних процесів (пневмонія, абсцес легенів, плеврит, туберкульоз);
  • вроджених аномалій розвитку;
  • доброякісних та злоякісних пухлин в легенях, молочних залозах;
  • причини збільшення лімфатичних вузлів коренів легень і середостіння;
  • загнивання, крові та сукровиці у  плевральних порожнинах та наявності повітря в плевральній порожнині.

Протипоказання

  1. Вагітність.
  2. Алергічна реакція у пацієнтів на контрастний йодовмісних препарат.
  3. Гіпертиреоз.
  4. Цукровий діабет.
  5. Ниркова недостатність.
Telegram Viber Зателефонувати