Велоергометрія

Що таке велоергометрія?

Одним з найбільш поширених і доступних методів обстеження пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та межовими станами, дослідження функціонального стану системи кровообігу пацієнтів є велоергометріяосновний метод  тестування навантаження.

Фізичне навантаження – потужний фізіологічний стимул, що збільшує потребу міокарда в кисні, здатний моделювати невідповідність між підвищеними потребами серцевого м’яза в кисні і обмеженою його доставкою при коронарній недостатності.

Електрокардіографія, що проводиться під час навантажувального тестування, дозволяє виявити неадекватне навантаження кровопостачання міокарду і аритмії, які при цьому виникають.

 

Кому потрібно зробити велоергометрію в Сумах?

Тестування навантаження є одним із компонентів сучасного алгоритму обстеження пацієнтів з ІХС. Кандидатами для виконання тестування є пацієнти зі стабільними симптомами болю в грудній клітці, можливо після перенесеного епізоду нестабільної стенокардії або пацієнти, які перенесли інфаркт міокарда, або після реваскуляризаційних втручань.

Перш за все, тестування навантаження виконується для діагностики ІХС у випадках, коли діагноз ІХС підозрюється, виходячи з особливостей анамнезу, ЕКГ в спокої, а також наявності болю в грудній клітці.

У разі, коли діагноз ІХС не викликає сумніву, в тому числі після перенесеного інфаркту міокарда. Тестування може бути корисним для оцінки ступеню ризику і прогнозу захворювання, визначення необхідності у виконанні коронарної ангіографії або реваскуляризації.

Навантаження – фізіологічний процес, здатний виявити порушення з боку серцево-судинної системи, які не виникають у стані спокою.

 

Які завдання ставляться при велоергометрії?

При обстеженні здорових осіб за допомогою навантажувального тестування ставляться наступні завдання:

  1. Визначення працездатності та придатності до занять тим чи іншим видом спорту
  2. Оцінка функціонального стану кардіореспіраторної системи та її резервів
  3. Прогнозування можливих фізичних результатів, а також прогнозування ймовірності виникнення тих чи інших відхилень у стані здоров’я при перенесенні фізичних навантажень
  4. Визначення та розробка ефективних профілактичних і реабілітаційних заходів у осіб, що займаються фізкультурою
  5. Оцінка функціонального стану і ефективності застосування засобів реабілітації після ушкоджень і захворювань у осіб, які тренуються.

 

Записуйтеся на велоергометрію в клініку «Мед-Союз» в Сумах! Телефонуйте в реєстратуру клініки та обирайте зручний для вас час.

 

Telegram Viber Зателефонувати