ПАП-тест

ПАП-тест (мазок Папаніколау) – це ефективна та безпечна методика діагностики передракових станів і раку шийки матки на початкових стадіях його розвитку. На основі результатів дослідження можна виявити зміни в клітинах шийки матки, що можуть перерости в рак, якщо їх вчасно не виявити та не лікувати.

Чому важливо проходити ПАП-тест: процедура проведення дослідження

Рак шийки матки у жінок – патологія, яку можна виявити завдяки профілактичним оглядам та своєчасному скринінгу. А все тому, що при появі захворювання на ранніх стадіях біль, дискомфорт чи інші симптоми не спостерігаються.

На сьогодні одним із ефективних методів виявлення раку та передракових станів шийки матки є ПАП-тест, так зване цитологічне дослідження. При своєчасній діагностиці можна вилікувати хворобу без неприємних наслідків, які виникають при перебігу недуги на пізніх стадіях.

Цитологія в гінекології застосовується з метою:

  • Профілактики раку шийки матки: дослідження дозволяє діагностувати зміни на рівні клітин до того, як вони переростуть у злоякісну пухлину.
  • Виявлення інфекцій: мазок Папаніколау може показати наявність запальних процесів та інфекцій, таких як вірус папіломи людини (ВПЛ), який може викликати рак шийки матки.
  • Моніторингу ефективності лікувальної терапії, визначення динаміки перебігу захворювання.

Процедура проведення цитограми передбачає взяття зразка клітин з поверхні шийки матки за допомогою спеціальної щіточки. Ці клітини відправляють до лабораторії для аналізу. Процедура є швидкою і безболісною, триває кілька хвилин.

Коли потрібно робити ПАП-тест?

  • Жінкам у віці 21-65 років рекомендується робити тест кожні 3 роки.
  • Якщо поєднувати ПАП-тест із аналізом на ВПЛ, його можна проходити раз на 5 років.

При появі симптомів раку шийки матки, таких, як поява кровотечі між менструаціями, кров’янисті виділення чи відчуття дискомфорту після статевого акту, болі в області тазу варто звернутися до сімейного лікаря або лікаря-гінеколога, який проведе огляд та при необхідності призначить проходження ПАП-тесту чи інших досліджень.

Перед проходженням тесту варто приділити особливу увагу дотриманню правил підготовки до дослідження для отримання точніших результатів. Варто утриматися від статевих контактів, спринцювання або використання вагінальних ліків за 2-3 дні до тесту. ПАП-тест краще проводити поза періодом менструації.

Розшифровка результатів дослідження

  • Нормальний результат: відсутність аномальних клітин, що свідчить про здоровий стан шийки матки.
  • Аномальний результат: це не завжди свідчить про рак. Аномальні клітини можуть бути викликані запаленням або інфекцією, але вимагають подальшого обстеження.

Якщо отримані результати ПАП-тесту аномальні, лікар-гінеколог, онколог, сімейний лікар або інший спеціаліст може призначити повторну здачу мазка Папаніколау для підтвердження результатів. В індивідуальних випадках є доцільним здати кольпоскопію чи біопсію для більш детального обстеження шийки матки.

У багатопрофільному медичному центрі МЕД-СОЮЗ можна здати ПАП-тест, мазок на флору та інші дослідження, отримати грамотну консультацію спеціаліста та план лікувальної терапії при необхідності. І пам’ятайте: своєчасна діагностика – це важлива умова здорового та щасливого майбутнього!

Telegram Viber Зателефонувати