Гормональні дослідження

Бета ХГЧ загальний (хоріонічний гонадотропін) 3 дні
Пролактин (PRL) 1 день
Пролактин + Макропролактин 7 днів
Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) 2 дні
Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) 2 дні
Тиреотропний гормон (ТТГ) 2 дні
Тиреотропний гормон, суперчутливий (ТТГ) 2 дні
Адренокортикотропний гормон 2 дні
Соматотропний гормон 2 дні
Трийодтиронин загальний (Т3 заг.) 2 дні
Трийодтиронин вільний (Т3 вільн.) 2 дні
Тироксин загальний (Т4 заг.) 2 дні
Тироксин вільний (Т4 вільн.) 2 дні
Антитіла до рецепторів ТТГ 5 днів
Антитіла до тиреоглобуліна 2 дні
Антитіла до тиреоїдної пероксидази (АТТПО) 2 дні
Пренатальний ризик I триместру 2 дні
РАРР-А 2 дні
Бета-ХГЧ вільний для вагітних ( з 9 по 18 неділю вагітності) 3 дні
Пренатальний ризик II триместру (АФП + ХГЧ + МОМи) 2 дні
Естріол некон'югований 2 дні
17-ОН - прогестерон 3 дні
Глобулін, що зв'язує статеві гормони 2 дні
Прогестерон 2 дні
Естрадіол 2 дні
Тестостерон 2 дні
Тестостерон вільний 3 дні
Дигідротестостерон 2 дні
Кортизол 2 дні
Дегідроепіандростерон - сульфат 3 дні
Андростендіон 2 дні
17 - кетостероїди, сеча 14 днів
17 - оксикортикостероїди, сеча 14 днів
Адреналін, Норадреналін сеча 7 днів
Паратгормон інтактний 2 дні
Інсуліноподібний фактор росту (Соматомедин) 14 днів
Плацентарний лактоген
Антимюллерів гормон (інгібуюча речовина Мюллера) 2 дні
Інгібін А
Інгібін В
Метанефрин 7 днів
Індекс вільного тестостерону  (тестостерон загальний, SHBG, індекс вільного андрогену) 1 година
17-альфа-оксипрогестерон (сироватка) 3 години
Кортизол у сечі
Альдостерон
Норметанефрин 3 дні

Гормональні дослідження є важливою частиною медичної діагностики, оскільки вони дозволяють визначити рівень різних гормонів у організмі, що може бути корисним для встановлення діагнозу та призначення лікування різних захворювань.

Гормони відповідають за регулювання обміну речовин в організмі, артеріального тиску, впливають на репродуктивну функцію, рівень глюкози в крові, настрій, нормальний сон.

Якщо гормони виділяються в недостатній кількості, можливе порушення менструального циклу, потенції, слабкість, часта зміна настрою, постійна втомлюваність, неконтрольований набір ваги. Нерідко в пацієнтів спостерігається порушення сну, надмірне випадіння волосся, головний біль, підвищене потовиділення.

Види гормональних аналізів

Найбільш поширені аналізи на гормони:

  • Тест на тиреоїдні гормони (ТSН, Т3, Т4). Ці тести використовуються для визначення функції щитоподібної залози та діагностики захворювань, таких як гіпотиреоз (зниження функції щитоподібної залози) або гіпертиреоз (збільшення функції щитоподібної залози).
  • Тест на глюкозу в крові. Цей тест визначає рівень цукру в крові і допомагає в діагностиці діабету та інших розладів обміну речовин.
  • Тест на гормони наднирників (кортизол). Допомагає в діагностиці захворювань наднирників, таких як Кушінговий синдром або недостатність надниркової функції.
  • Тест на гормони статевих залоз (естрогени, прогестерон, тестостерон). Використовується для діагностики порушень статевої функції, наприклад, нерегулярних циклів, захворювань яєчників або простати.
  • Тест на гормони гіпофіза (GН, АСТН, LН, FSН). Допомагає виявити захворювання гіпофіза та гіпоталамуса, такі як ацеркізм, гіпотиреоїдизм або порушення статевої функції.

Ці та інші гормональні дослідження можуть бути призначені лікарем в залежності від симптомів та підозр на певне захворювання. Важливо розуміти, що гормональні рівні можуть змінюватися в залежності від багатьох факторів, тому інтерпретацію результатів слід проводити за участю кваліфікованого медичного фахівця.

Коли здавати кров на жіночі гормони?

Дані дослідження допомагають оцінити гормональний фон, репродуктивну функцію жінки, з’ясувати причини зміни настрою. Показаннями до здачі гормональних аналізів є порушення менструального циклу, проблеми з зачаттям дитини, вагітність, постійна втомлюваність, надмірне випадіння волосся, поганий сон, неконтрольований набір ваги. При наявності таких симптомів, як акне та алопеція, лікар може запропонувати здати аналізи на жіночі гормони (прогестерон, пролактин, естрадіол та ін).

Які гормони здавати на щитовидку?

Для діагностики роботи щитовидної залози можна здати аналізи на такі гормони, як ТSН, Т3, Т4. Їх понижений чи підвищений показник в крові може свідчити про порушення роботи органу. Після отримання результатів аналізу варто звернутися за консультацією до ендокринолога.

У медичному центрі Мед-Союз в місті Суми можна здати кров на гормони за ціною, вказаною в прайсі на сайті у відповідному розділі. У найкоротший термін ви отримаєте точні результати аналізів, на основі яких лікар за потреби призначить лікування чи надасть направлення на дообстеження.

Telegram Viber Зателефонувати