Крипторхізм у дитини? Вихід є, якщо ви звернулися в клініку «Мед-Союз»!

23 Жовтня 2020
Крипторхізм у дитини? Вихід є, якщо ви звернулися в клініку «Мед-Союз»!

Мами хлопчиків могли неодноразово чути про патологію під назвою «крипторхізм». Боятися її не варто, важливо знати деякі особливості діагностики та перебігу цієї недуги.

Що таке крипторхізм?

Крипторхізм вважається вродженою аномалією у хлопчиків. Ця патологія характеризується відсутністю одного яєчка, або ж відсутністю обох яєчок у мошонці. У періоді перших 3 місяців життя немовляти яєчка можуть “не опускатися” в мошонку. Найчастіше з цією патологією стикаються мами недоношених діток. На жаль, статистика зареєстрованих випадків не радує. Адже майже у 30% хлопчиків діагностується крипторхізм.

Доношені немовлята чоловічої статі, до слова, теж стикаються з цією проблемою. Але всього лише 2-3% з них мають патологію.

Батьки повинні знати, як і коли яєчка опускаються в мошонку:

Батьки можуть спочатку і не помітити проблеми. Тому неонатолог і педіатр обов’язково повинні вказати на крипторхізм, якщо діагностували патологію. Але важливо кожному знати про всі анатомічні особливості малюка, щоб не виникало питань і побоювань.

Плід в організмі майбутньої мами зростає і розвивається 9 місяців. І якщо це хлопчик, то його яєчка, поступово розвиваючись, будуть переміщатися через шлях пахового каналу в мошонку.

Після того, як малюк з’явиться на світ, яєчка повинні будуть постійно знаходиться в мошонці, так як це здорове фізіологічне положення.

Але бувають випадки, коли яєчка з якихось причин не можуть переміститися в мошонку. І це стає серйозною проблемою, так як одне з не опущених яєчок може залишитися:

  • в черевній порожнині;
  • в області промежини;
  • у поверхневій кишені пахового каналу;
  • у верхній частині стегна.

Це положення може спричинити чимало проблем. Батьки повинні зробити все для якісної діагностики та усунення  проблеми в ранньому дитячому віці.

Які види і форми крипторхізму бувають?

Помилково вважати, що крипторхізм буває тільки вродженими. Ця патологія буває і придбаною, розвиваючись у хлопчиків у періоді з 1 до 10 років. Причиною стає уповільнене формування сім’яного канатика.

У разі, якщо не опускається в мошонку одно яєчко, крипторхізм називається одностороннім. А якщо 2 – двосторонній.

Крипторхізм має такі різновиди:

  • істинний;
  • помилковий;
  • ектопія яєчка;
  • яєчко, що піднялося.

Що стосується локалізації (форми) крипторхізму, то він буває:

  • абдомінальним (яєчко розташовується в черевній порожнині);
  • паховим.

Які є причини розвитку крипторхізму у хлопчиків?

  1. Порушення гормонального фону.
    Крипторхізм часто з’являється в хлопчика через те, що мама на етапі зачаття і вагітності мала гормональний дисбаланс у своєму організмі. Це могло стати причиною порушення функціональної активності яєчок плода.

  2. Механічні причини.
    Сюди належать вкорочення сім’яного канатика, забрюшинні спайки, короткі кровеносні судини, недорозвинені зв’язки сім’яників.

  3. Генетичні причини.
    Є спадкові аномалії розвитку передньої черевної стінки. І це мутація гена GTD або синдром Дауна.

Як діагностувати крипторхізм у хлопчика?

Зазвичай про наявність патології «крипторхізм» лікарі кажуть одразу ж після народження. Неонатолог оглядає малюка, і може запідозрити крипторхізм, через те що мошонка несиметрична. Далі може послідувати призначення УЗД для підтвердження діагнозу.

Яку небезпеку для дитини несе крипторхізм?

Дана патологія небезпечна такими серйозними наслідками:

  • чоловічим безпліддям;
  • недостатньою кількістю чоловічих статевих гормонів, що проявляється відсутністю вторинних статевих ознак і «жіноче подібним» ожирінням;
  • підвищеним ризиком злоякісної трансформації тестикулярних клітин (пухлина чоловічих гонад);
  • перекрутом неопущенного яєчка.

Як вилікувати крипторхізм у дитини?

На щастя, не завжди необхідне оперативне хірургічне втручання. У деяких випадках лікарі рекомендують почати лікування з гормональної терапії.

Якщо після прийому препаратів лікарі не бачать результатів, то приймається рішення про операцію вже після року.

Справа в тому, що протягом 12 місяців після народження, яєчка можуть самі опуститься в мошонку. Гормональних препаратів буває достатньо. Але якщо цього не сталося, то слід подумати про найбільш безпечний спосіб оперативного втручання.

Який метод операції необхідно вибрати для позбавлення від крипторхізму?

Хірурги найчастіше проводять операцію класичним способом. А саме: розрізається черевна порожнина в паховій області і яєчко переміщають в мошонку. Але так буває, якщо випадок не запущений. Якщо ж проблема складна, то оперативне втручання проводиться в 2 етапи: перший за допомогою лапароскопії (через проколи передньої черевної стінки) для підготовки яєчка до переміщення в мошонку, а другий етап здійснюється класичним (відкритим) способом з інтервалом в 6 місяців.

У клініці «Мед-Союз» проводяться всі види перерахованих вище оперативних втручань. Вибір методу лікування здійснюється індивідуально в кожному окремому випадку.

Telegram Viber Зателефонувати