ЕЕГ з депривацією (перериванням сну)

Одним з ефективних методів активації епілептиформної активності у пацієнтів з судорожним синдромом є депривація сну. Найбільш чутливі до депривації сну діти.

Дозування депривації: діти старше 12 років не сплять всю ніч, у дітей 8-12 років нічний сон триває 4 години, у дітей молодше 8 років – 6 годин.

При депривації сну змінюється функціональний стан головного мозку, знижується рівень активації кори з боку неспецифічних активуючих систем стовбура. При цьому у хворих на епілепсію, що мають підвищену збудливість кори мозку, відзначається ще більша її збудливість.

Зниження рівня активації і підвищення збудливості кори при депривації у хворих на епілепсію сприяє реалізації у них епілептичної активності, особливо генералізованого ритму спайк – хвиля 3 Гц.

Таким чином, депривація сну може бути використана при диференціальній діагностиці абсансів і непритомності, а також при диференціації різних форм епілепсії. При цьому на ЕЕГ, яка реєструється в ранкові години, можна зафіксувати значне посилення епілептичної активності.

У деяких випадках для виявлення епілептичної активності використовують сон після попередньої його депривації, що є найбільш потужним способом активації епілептичних змін на ЕЕГ.

 

Тривалий запис ЕЕГ (до 2-3 годин), в тому числі під час сну (денного або нічного) є потужним провокатором епілептичної активності. Методика реєстрації під час сну гранично проста і вимагає всього лише наступних відмінностей від рутинної: пацієнт повинен не сидіти, а лежати, і реєстрація повинна проводитися не 10 хвилин, як зазвичай, а 60 – 180 хвилин (необхідна тиша в лабораторії). Достатня тривалість сну досягається зазвичай через 15-20 хвилин після початку запису.                          

Зробити ЕЕГ з депривацією (перериванням сну) ви можете в клініці «Мед-Союз». Записуйтеся на процедуру в реєстратурі та будьте здорові!

Telegram Viber Зателефонувати