Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) – це одна з процедур ДРТ, під час якої спеціально оброблена сперма чоловіка потрапляє в матку жінки через тонкий пластиковий катетер, введений в цервікальний канал у період овуляції. Обробка сперми проводиться для збільшення концентрації активних сперматозоїдів і видалення нерухомих, сім’яної рідини, лейкоцитів. У результаті об’єм підготовленої для введення сперми зменшується, а її фертильність різко збільшується.
Процедура внутрішньоматкової інсемінації може проводитися як в природному менструальному циклі, так і в стимульованому, в залежності від конкретної ситуації. Препарати для стимуляції овуляції лікар призначає після ультразвукового дослідження. В одному циклі може проводитися одна або дві процедури ВМІ.
Показання до проведення ВМІ
З боку чоловіка:
- Знижені показники спермограми.
- Використання кріоконсервованої сперми.
- Сексуальні розлади.
- Високий рівень антиспермальних антитіл.
З боку жінки:
- Порушення овуляції.
- Антиспермальні антитіла.
- Цервікальний фактор.
- Ідіопатичне безпліддя.
Протипоказання:
- Відсутність або непрохідність маткових труб.
- Аномалії розвитку, екстрагенітальні захворювання, при яких неможливе виношування вагітності.
- Новоутворення.
- Гострі запальні процеси будь-якої локалізації.
- Інфекції статевих шляхів.
Рекомендації
Результативність процедури залежить від багатьох факторів, основні серед яких вік жінки, тривалість безпліддя, показники спермограми. Оскільки ефективність процедури ВМІ не перевищує 15-20%, то парі, що не отримала вагітність протягом 3-4 циклів, слід скористатися програмами штучного запліднення.