Лікування водянки яєчка у дітей

Що таке водянка яєчка? Які прояви має ця патологія?

Водянка яєчка або водянка оболонок яєчка (гідроцеле) – це захворювання, що являє собою накопичення рідини між оболонкою яєчка або вздовж сім’яного канатика.

Найчастіше гідроцеле проявляється ще в грудному віці і характеризується такими симптомами:

  • збільшується мошонка;
  • коли дитина кричить, то мошонка може набрякати, роздуватися;
  • коли у малюка відбувається здуття животика, то мошонка також трохи збільшується;
  • як тільки дитина починає ходити, то  увечорі відбувається збільшення мошонки. Причина проста: в тканинах організму накопичується рідина, і ця рідина «стікає» з відділу черевної порожнини частково в мошонку. До ранку ситуація може нормалізуватися, але періодично історія повторюється раз за разом.

Варто відзначити, що водянка яєчка буває як одностороння, так і двостороння.

Як часто зустрічається гідроцеле у дітей? Що є причиною виникнення патології?

Приблизно 10% немовлят-хлопчиків мають патологію «Гідроцеле». За фактом, цей недуг не виникає від зовнішніх чинників, а є вродженою проблемою.

До основних причин появи водянки яєчка варто віднести наступні:

  • вроджений фактор, причиною якого є незарощення вагінального відростку очеревини (через який яєчко опускається в мошонку). Гідроцеле в такому випадку може бути як сполучним, так і ізольованим без зв’язку з черевною порожниною;
  • травма мошонки, що могла трапитися під час народження малюка в процесі пологів. Не завжди відразу помітно у цьому випадку гідроцеле. Найчастіше воно починає проявлятися у дітей старшого віку, і з часом розвивається в ізольовану водянку яєчка;
  • незрілість лімфатичних судин яєчок, що призводить до розвитку водянки яєчка у дітей першого року життя;
  • нерідко трапляється і водянка новонароджених, яка характеризується набряком, спровокованим здавленням яєчок у процесі пологів. У такому випадку проблема проходить сама протягом першого місяця. Але якщо через місяць це не пройшло, то слід звернутися до дитячого хірурга.

 

Чим небезпечне гідроцеле для вашого малюка?

Гідроцеле найчастіше не приносить дитині якогось болю або дискомфорту. Однак розвиток яєчка може загальмуватися. Надалі це може призвести до неправильного функціонування і проблем з репродуктивною функцією в дорослому віці. Через водянку утворюється додатковий шар навколо яєчка, і в результаті порушується процес теплообміну. Це здатне «перегріти» яєчко. Також в результаті водянки може погіршуватися кровообіг у цій області, що теж негативно впливає на розвиток яєчка.

Лікування водянки яєчка в Сумах

До року прийнято спостерігати за розвитком захворювання у дитячого хірурга. У деяких випадках відбувається зникнення цієї патології самостійно. Але якщо за рік не відбулося жодних позитивних змін, то необхідно зробити операцію. Зокрема, чим раніше буде здійснене оперативне втручання – тим краще. Адже так ви не запускаєте прогресування хвороби, а відразу ж рятуєтеся від патології. Оптимальний вік для операції – від 12 до 16 місяців.

Якщо ж у вашого малюка діагностували патологію пізніше, то оперативне втручання  необхідно зробити відразу ж після підтвердження діагнозу.

Який метод оперативного втручання обрати?

Вид операції безпосередньо залежить від віку пацієнта і особливостей гідроцеле. У ранньому віці (до 16 місяців) проводяться операції з мінімальним паховим доступом, а у дітей старшого віку – з калитковим.

У клініці “Мед-Союз” хірурги послуговуються такими методами оперативних втручань:

  • операція Росса, Вінкельмана;
  • операція Бергмана.

Якщо ви підозрюєте у свого малюка водянку яєчка, то слід звернутися за консультацією до уролога. За допомогою УЗД і звичайного огляду, лікар встановить точний діагноз. Після цього уролог може відразу запропонувати оперативне лікування або призначити повторний прийом, щоб оцінити динаміку процесу.

Як тільки ви побачили якісь тривожні симптоми у свого малюка – звертайтеся за консультацією до дитячого хірурга в «Мед-Союз». Пам’ятайте, що у випадку з дитячим здоров’ям краще перестрахуватися, ніж потім у майбутньому вирішувати більш серйозні проблеми з репродуктивною функцією!

Telegram Viber Зателефонувати