КТ-ангіографія судин головного мозку – комплексне обстеження артерій і вен цієї області дає можливість проаналізувати стан віллізієвого кола, регіональних артеріальних гілок, черепних синусів та інших судин цієї зони. По знімках можна судити про стан судин мозку, діагностувати атеросклероз, запальні процеси, різні пошкодження та аномалії. КТ дає точніші результати, ніж інші діагностичні процедури.
Показання до проведення КТ-ангіографії судин головного мозку:
- запальні процеси в судинах;
- черепно-мозкові травми;
- тромбоз артерій;
- атеросклероз мозкових артерій;
- аномалії розвитку судин;
- патологія судин сітківки;
- первинні судинні пухлини;
- проростання злоякісних пухлин головного мозку в судини;
- діабетична ангіопатія;
- доброякісні новоутворення.
КТ-ангіографія судин шиї – швидке, просте і точне дослідження вен і артерій даної області. На знімках томографії добре проглядаються сонна і хребетна артерії, яремна вена і інші судини цієї анатомічної області. За допомогою сканування можна виявити запальні ділянки, порушення цілісності судин, аневризми, тромбози та інші порушення. КТ-ангіографія не поступається МРТ в точності результатів і відрізняється високою швидкістю проведення.
Показання до проведення КТ-ангіографії судин шиї:
- пухлини шиї, що вражають судини;
- пошкодження судин шиї;
- закупорка артерій;
- аневризми сонних артерій;
- аномалії сонних артерій;
- тромби вен і артерій.
Крім цього томографію рекомендують провести при симптомах інсульту, а також у разі слабкості неясного походження, мовленнєвих вадах, запамороченнях, головних болях, онімінні кінцівок.
КТ-ангіографія грудного відділу аорти – це швидке, ефективне та безболісне обстеження судин в області грудної порожнини. На знімках томографії видно, як магістральні судини, так і найдрібніші відгалуження. КТ дозволяє візуалізувати грудний відділ аорти, легеневі судини, інші вени і артерії цієї області. За допомогою томографії можна діагностувати різні патологічні процеси, виявити аневризми і вроджені аномалії.
Показання до проведення КТ-ангіографії грудного відділу аорти:
- аномалії судин;
- аневризми;
- стеноз просвіту аорти;
- тромбоемболія легеневої артерії;
- деструкція судин;
- розшарування стінок судин;
- запальні процеси в тканинах судин.
КТ-ангіографія черевного відділу аорти – це просте і високо інформативне обстеження абдомінальної частини аорти і її відгалужень, що живлять життєво важливі органи черевної порожнини. На знімках томографії чітко видно саму аорту, а також судини, що живлять печінку, нирки, кишечник і інші органи. За допомогою сканування можна діагностувати серйозні захворювання, виявити патологічні зміни, аневризми, тромби і інші порушення.
Показання до проведення КТ-ангіографії черевного відділу аорти:
- діагностика васкуліту;
- підозра на аневризму;
- синдром верхньої брижової артерії;
- діагностика атеросклерозу;
- синдром компресії черевного стовбура;
- аномалії розвитку судин;
- діагностика тромбозу;
- некроз кишечника;
- розшарування стінки черевної аорти;
- порушення кровообігу;
- планування хірургічного втручання.
Підготовка до проведення КТ-ангіографії
Дані обстеження завжди проводяться з контрастним посиленням, тому до них потрібно готуватися. Так як мінімум за 3 години до сканування потрібно відмовитися від прийому їжі. За добу до КТ варто відмовитися від куріння і алкогольних напоїв. Напередодні вживайте якомога більше води, щоб потім нирки швидше вивели контраст з організму. Прямо перед томографією пити не потрібно.