ЕЕГ – це метод дослідження функціонального стану головного мозку за рахунок реєстрації його біоелектричної активності. Простими словами – це діагностична процедура, яка допомагає оцінити активність вашого мозку і дає можливість виявити наявні відхилення. Її суть полягає в запису мозкової активності (нейронів), що передається на комп’ютер за допомогою спеціальних електродів.
Тепер пацієнтам клініки «Мед-Союз» крім стандартного ЕЕГ обстеження доступна холтер-електроенцефалографія.
В чому різниця?
Стандартне ЕЕГ – це обстеження, проведене в лікувальному закладі, яке є цінним інструментом для дослідження і діагностики біоелектричної активності головного мозку.
Тим не менш, не для всіх патологічних станів коротке двадцятихвилинне ЕЕГ-обстеження є ефективним і навіть можливим. Обмеженого часу не завжди вистачає для виявлення деяких видів змін біоелектричної активності.
Крім того, стаціонарні ЕЕГ-реєстратори не дають обстежуваному свободу пересувань. А для деяких пацієнтів бажаним є проведення електроенцефалографії в комфортних (домашніх) умовах.
Всі ці можливості надає тривалий (холтерівський) ЕЕГ-моніторинг, яке вже зараз вам можуть запропонувати нашій клініці.
Що таке Холтер-ЕЕГ і коли він призначається?
За допомогою холтерівського ЕЕГ-моніторингу можливо виявляти епізоди епілептиформної активності набагато швидше. При цьому, у пацієнта є можливість перебувати в звичних для нього домашніх умовах.
Холтер-ЕЕГ дає можливість провести аналіз динаміки показників у розрізі типової життєдіяльності, під впливом природних подразників. Такий метод вважається більш показовим, так як в звичайному житті на людину впливають різні чинники, що має велике значення, особливо при обстеженні дітей. Прилад дає можливість при необхідності проводити тести і виміряти показники активності мозку під різними функціональними навантаженнями:
- фотостимуляція;
- гіпервентиляція;
- депривація сну;
- стимуляція мануальної активності і тп.
При цьому виключається психогенний фактор за рахунок перебування пацієнта вдома, а не в стаціонарі, що також підвищує достовірність дослідження.
Показання
Серед показань для проведення холтерівського ЕЕГ:
- Епіактивності, особливо під час сну.
- Питання відміни або корекції лікування препаратами.
- Нічні страхи, ходіння уві сні і інші порушення сну.
- Енурез.
- Судомний синдром і ін.
Холтер-електроенцефалографія – це процес тривалого моніторингу, який триває від 8 до 24 годин. Запис сну займає більшу частину процедури, так як цей період містить найбільш повну інформацію про біоелектричну активність мозку.
Без тривалого ЕЕГ складно зробити оцінку ефективності лікування певних захворювань, правильно визначити можливість скасування препаратів після ремісії. Даний метод вважається найбільш інформативним для діагностики епілепсії, особливо в тих випадках, коли напади турбують в нічний час.