УЗД органів малого тазу для жінок

Гінекологічні захворювання отруюють життя багатьох жінок. Різні запальні і спайкові процеси в яєчниках, матці, маткових трубах не тільки можуть приносити хворобливі відчуття й впливати на менструальний цикл, але й викликати збої в роботі всієї репродуктивної системи. Огляд у гінеколога – це обов’язкова профілактична процедура, яка повинна проводитися хоча б раз на рік. Але лікар на огляді не завжди може побачити всі процеси, що відбуваються всередині, тому нерідко пацієнткам призначається ультразвукове обстеження.

Процедура проведення ультразвукового обстеження

Залежно від способу проведення УЗД залежить і підготовка жінки до обстеження. У «Мед-Союзі» у вас є можливість зробити УЗД малого тазу двома способами:

  • трансабдомінальним (через черевну стінку);
  • трансвагінальним.

Жінкам репродуктивного віку, які ведуть статеве життя, рекомендується другий варіант. Трансвагінальне УЗД дозволяє отримати більше інформації про органи малого тазу. Якщо ж дівчина не веде статеве життя, то для неї єдино можливим варіантом буде трансабдомінальнеУЗД.

До трансвагінального обстеження не потрібна особлива підготовка. Головне зробити його в потрібний день. Зазвичай лікарі рекомендують робити УЗД на 10-11 день менструального циклу. Перед трансвагінальним обстеженням важливо спорожнити сечовий міхур.Трансабдомінальне УЗД малого таза навпаки робиться при наповненому сечовому міхурі. Бажано перед цим обстеженням не вживати газооутворюючих продуктів, які можуть спровокувати вздуття кишечника. Все це може вплинути на правильність результатів.

Процедура УЗД проста. Пацієнтка приходить до лікаря, лягає на кушетку, оголює живіт або роздягається нижче поясу. УЗД обстеження не доставляє ніякого дискомфорту. Про хворобливі відчуття на трансвагинальном обстеженні теж не варто турбуватися! Для цього УЗД використовується спеціальний датчик діаметром близько 3 сантиметрів, на який попередньо з метою гігієни надягають одноразовий презерватив. Обстеження триває 5-7 хвилин, під час якого діагност отримує вичерпну інформацію про процеси, які відбуваються в малому тазі жінки. Це дозволяє своєчасно визначити запальні процеси або новоутворення.

Які захворювання можна діагностувати на УЗД малого тазу?

Зазвичай на УЗД жінки йдуть по направленню від гінеколога, однак можна зробити цю процедуру і без направлення або будь-яких скарг. Ідеально обстежитися хоча б раз на рік. Це дозволить вам контролювати стан репродуктивної системи, щоб при виникненні дрібних неприємностей відразу ж їх лікувати, не допускаючи розвитку серйозних процесів.

Інформація, отримана на УЗД малого тазу, може розповісти вам про:

  • розташування органів малого таза (матки і шийки матки, яєчників, наявність фолікулів);
  • запальні процеси;
  • новоутворення (кісти, пухлини);
  • наявність ендометріозу;
  • ущільнення стінок шийки матки або маткових труб.

На УЗД також може діагностуватися вагітність на ранніх термінах, запалення сечового міхура або каменів в сечовивідних шляхах.

У медичному центрі «Мед-Союз» у вас є можливість записатися на УЗД, а також отримати консультацію лікаря-гінеколога. Жіноче здоров’я – основа благополуччя всієї родини! Любі жінки, пам’ятайте про те, який ніжний ваш організм! Регулярно обстежуйтеся, щоб захистити себе від неприємних сюрпризів, пов’язаних з вашим самопочуттям.

Telegram Viber Зателефонувати