Нейросонографія – це ультразвукове обстеження головного мозку, яке роблять малюкам з народження і до 1 року. Процедура абсолютно проста, нешкідлива, безболісна і не вимагає ніякої спеціальної підготовки. Ультразвуковим датчиком лікар водить по голові дитини. До року череп має так званий «родничок». Прикладаючи датчик до «родничка», лікар за допомогою УЗД апаратури отримує всю необхідну інформацію про стан головного мозку малюка.
Навіщо потрібно зробити НСГ? Кому призначають це обстеження?
Після народження бажано кожному малюку зробити УЗД головного мозку протягом першого місяця, навіть якщо для цієї процедури немає ніяких показань. Це дозволяє батькам переконатися в тому, що з дитиною все добре і ніяких прихованих проблем немає. Однак найчастіше НСГ роблять тим дітям, яких направляє на обстеження педіатр або дитячий невропатолог. Якщо протягом першого року життя спостерігаються якісь зміни в поведінці малюка, спостерігаються проблеми зі сном і режимом дня, то лікарі рекомендують зробити НСГ.
До прямих показань для цієї процедури відносяться такі:
- важкі пологи;
- родові травми;
- внутрішньоутробна гіпоксія;
- збільшені розміри голови у дитини;
- зменшені розміри голови у дитини;
- маленька вага новонародженого;
- судоми, нервові тіки, порушення психомоторного розвитку і т.п.
Які захворювання у дітей дозволяє визначити УЗД головного мозку?
НСГ дозволяє виявити ряд небезпечних захворювань, серед яких:
- підвищений внутрішньочерепний тиск;
- вроджені патології;
- пухлини головного мозку;
- кісти головного мозку;
- ускладнення після перенесених інфекцій;
- ішемію головного мозку;
- гідроцефалію і т.п.
Кожна мама переймається за здоров’я свого малюка, і найвірніше рішення, яке вона може прийняти – це своєчасні профілактичні обстеження на першому році життя. У клініці «Мед-Союз» у вас є можливість зробити НСГ, звернутися за допомогою до дитячого невропатолога, а також отримати компетентну консультацію педіатра. Пам’ятайте, що фундамент здоров’я в майбутньому закладається вже з перших днів життя!