Комп’ютерна томографія для дітей в Сумах

Здоров’я дитини – найважливіше для усіх батьків. І одним з найбільш інформативних методів дослідження його стану є комп’ютерна томографія (КТ). Це метод діагностики, який дозволяє отримати високоякісне чітке зображення кісток, судин і внутрішніх органів з різних ракурсів.

Сканування проводиться за рахунок просвічування тіла рентгенівськими променями і комп’ютерної обробки даних. Доза опромінення при цьому значно нижче, ніж при рентгенографії.

КТ призначається як маленьким дітям, так і дорослим. Важливо розуміти, що комп’ютерну томографію дитині слід робити виключно за показаннями і призначенням лікаря, коли інші можливі дослідження недостатньо інформативні.

У клініці “Мед-Союз” КТ дітям проводиться на сучасному низькодозовому комп’ютерному томографі.

Коли призначають комп’ютерну томографію

Дослідження проводиться, коли неможливо отримати аналогічні дані за допомогою інших діагностичних методик (УЗД, МРТ, рентген). КТ призначається для діагностики складних захворювань, таких як травми, онкологія, аномалії розвитку.

Також, даний метод застосовують для контролю ефективності консервативного лікування складних захворювань і реабілітації після оперативних втручань.

Показання до проведення КТ дітям:

  • Новонародженим дослідження виконують з метою виявити родові травми, такі як тріщини по кісткових швах і переломи черепа. А також крововилив в мозок.
  • Черепно-мозкові травми у дітей будь-якого віку.
  • Діагностика аневризм, пухлин і кіст, судинних порушень.
  • Вроджені проблеми з дихальною системою.
  • Захворювання опорно-рухової системи.

Як роблять КТ дітям?

Ця процедура зазвичай проходить швидко і безболісно, ​​не супроводжується будь-якими неприємними відчуттями. Але процес обстеження дитини істотно відрізняється від обстеження дорослого, так як діти рухливі і до певного віку їм неможливо пояснити, що потрібно тривалий час лежати спокійно і не ворушитися. Дуже важливо під час обстеження точно виконувати вказівки медичного персоналу, що для деяких дітей з об’єктивних причин неможливо. У зв’язку з цим маленьким дітям в клініці “Мед-Союз” КТ проводиться під наркозом.

Після проведення процедури фахівці аналізують отримані результати обстеження, а дитина перебуває під пильним наглядом лікаря-анестезіолога до повного закінчення дії анестезії. Результат роздруковується і надається батькам. З ним вони можуть прийти до лікаря, який призначив дослідження за подальшими рекомендаціями.

Як підготувати дитину до КТ?

Саме сканування маленького пацієнта триває не довше кількох хвилин, але близько 10-15 хвилин витрачається на те, щоб вкласти і підготувати дитину. Якщо процедура проходить без наркозу, батькам необхідно налаштувати свою дитину заздалегідь. Поясніть, як буде проходити дослідження, розкажіть, що процедура безболісна, що ви будете поряд, а під час дослідження необхідно буде просто лягти на висувний стіл томографа, який потім «пройде» через кільце апарату.

Наш персонал в свою чергу максимально уважно поставиться і до інструктажу, і до стану нашого маленького пацієнта, намагаючись створити найбільш комфортну атмосферу.

Підготовка до обстеження:

  • По можливості за 2-3 години до процедури обмежити прийом їжі і рідини, щоб уникнути блювотного рефлексу. 
  • Обов’язково необхідно забезпечити вільне дихання носом (можна використовувати судинозвужувальні препарати)
  • У разі задіяння контрасту, попередньо необхідно провести пробу на алергени.
  • За призначенням лікаря можливо знадобитися здати супутні аналізи.

Якщо у вас залишилися питання та ви хочете записати дитину на КТ в нашій клініці, зверніться на рецепцію або за вказаними номерами телефонів. Ми будемо раді проконсультувати і створимо всі умови для комфортного проходження дослідження.

Telegram Viber Зателефонувати