Пролактин – це гормон, який виробляється в гіпофізі, залозі внутрішньої секреції, розташованій в головному мозку. Основна функція пролактину – стимулювати вироблення молока в молочних залозах (лактації) після пологів. Пролактин також впливає на менструальний цикл, репродуктивну функцію, регуляцію імунної системи та обмін речовин.
Рівень пролактину в організмі може коливатися залежно від різних факторів, таких як вагітність, лактація, стрес, фізична активність та інші гормональні зміни. Пролактин у чоловіків, а також у жінок, які не вагітні та не годують грудьми, зазвичай низький.
Чим загрожує підвищений пролактин? Підвищений рівень пролактину (гіперпролактинемія) може призводити до порушень менструального циклу, безпліддя у жінок та чоловіків, порушень лібідо і гінекомастії (збільшення грудних залоз у чоловіків).
Пролактин: коли здавати аналіз на рівень гормону в організмі
Аналіз на рівень пролактину проводиться для діагностики різних порушень, таких як:
- Гіперпролактинемія.
- Функціональні порушення гіпофіза.
- Порушення менструацій.
- Проблеми з фертильністю.
- Зниження лібідо.
- Встановлення причин безпліддя.
На основі огляду, анамнезу пацієнта лікар може призначити здачу аналізу на пролактин, результати якого є підставою для визначення причини патологічного процесу. Перед виконанням дослідження варто дотримуватися загальних правил підготовки до аналізів крові та повідомити лікаря про медикаменти, які приймаєте.
Як знизити пролактин?
Лікування високого рівня пролактину зазвичай включає медикаментозну терапію для нормалізації його рівня. На прийомі лікар оцінює результати тесту на пролактин та визначає методику лікувальної терапії.
У медичному центрі Медсоюз міста Суми можна здати аналізи на гормони, в тому числі пролактин, аналіз крові на прогестерон та інші види досліджень за найкращою ціною. Для майбутніх мам пропонуємо комплекс необхідних аналізів для вагітних для оцінити стану здоров’я жінки та плода.