Давайте українською?
Давайте!
Залишити р*сійську

Прогестерон

Прогестерон – це один з основних жіночих статевих гормонів, який виробляється в яєчниках, а також в надниркових залозах і плаценті під час вагітності. Він необхідний для регуляції нормального менструального циклу, підтримання вагітності та розвитку плоду.

Значення прогестерону для організму

Гормон прогестерон виконує ряд важливих для організму функцій, зокрема:

  1. Регуляція менструального циклу: прогестерон допомагає підготувати матку до можливої вагітності після овуляції. Якщо запліднення не сталося, відбувається зниження рівня даного гормону та настає менструація.
  2. Підготовка матки до вагітності: після овуляції рівень гормону різко підвищується, що стимулює зміну слизової оболонки матки, роблячи її більш придатною для закріплення заплідненої яйцеклітини.
  3. Підтримка вагітності: прогестерон також підтримує вагітність, знижуючи активність м’язів матки і запобігаючи її скороченням, що могло б призвести до викидня.
  4. Вплив на молочні залози: прогестерон при вагітності стимулює розвиток молочних залоз, підготовлюючи їх до лактації.
  5. Інші функції: сприяє нормалізації рівня глюкози в організмі, підтримує здоров’я шкіри та має заспокійливий ефект, допомагаючи знизити рівень стресу.

Прогестерон і менструальний цикл

Менструальний цикл складається з кількох фаз: фолікулярної, овуляторної та лютеїнової. У лютеїновій фазі, після настання овуляції, відбувається значне підвищення рівня гормону. Якщо вагітність не настає, прогестерон знижується і відбувається менструація.

Чим незбепечно порушення рівня прогестерону?

Низький прогестерон може спричиняти різноманітні проблеми:

  • Безпліддя: недостатній рівень гормону може ускладнити процес імплантації заплідненої яйцеклітини.
  • Нерегулярні менструації: зниження рівня гормону може призвести до нерегулярних менструацій.
  • Викидні: нестача прогестерону може бути фактором ризику для викидня на ранніх термінах вагітності.
  • ПМС: дефіцит даного гормону може бути пов’язаний з симптомами передменструального синдрому (ПМС), такими як дратівливість, набряки, біль у грудях.

Нестача прогестерону нерідко супроводжується такими симптомами, як перепади настрою, безсоння, збої менструального циклу, біль під час менструації тощо.

Високий рівень прогестерону може свідчити про перебіг таких хвороб:

  • Полікістоз яєчників.
  • Пухлини яєчників.

Прогестерон та менопауза

Під час менопаузи рівень прогестерону у жінок знижується, що може викликати різноманітні симптоми, такі як припливи, зміни настрою та порушення сну. У таких випадках можуть бути призначені гормональні препарати для полегшення симптомів.

Прогестерон: коли та як здавати аналіз

Показання до призначення тесту на прогестерон:

  • В комплексі аналізів для вагітних з метою моніторингу за протіканням вагітності або при факторах ризику її переривання.
  • Діагностика позаматкової вагітності.
  • Безпліддя.
  • Аномальні маткові кровотечі.
  • Визначення овуляції.
  • Патології надниркових залоз.

Перед виконанням аналізу на прогестерон варто дотримуватися загальних правил підготовки до дослідження крові. Також необхідно узгодити з лікарем припинення стероїдних та тиреоїдних гормонів за 2 днів до проведення тесту, а за 1-2 тижні й тих препаратів, які можуть вплинути на його результати.

Прогестерон – це надзвичайно важливий гормон, який має безліч функцій в організмі жінки, зокрема підтримує вагітність, регулює менструальний цикл і сприяє нормалізації роботи інших систем організму. При порушенні рівня прогестерону необхідно звертатися до лікаря для належної діагностики та лікування.

У медичному центрі Медсоюз міста Суми можна здати аналіз на прогестерон, аналіз крові на пролактин та інші аналізи на гормони з розшифровкою за найкращою ціною. Термін виконання більшості досліджень 1-3 робочі дні.

Telegram Viber Зателефонувати