Давайте українською?
Давайте!
Залишити р*сійську

Пренатальний скринінг PRISCA-1 та PRISCA-2

Пренатальний скринінг – це медичний процес, завдяки якому проводяться різні тести та дослідження для визначення ймовірності того, що плід має певні генетичні або структурні аномалії.

PRISCA-1 та PRISCA-2 – це один з інструментів для проведення пренатального скринінгу, який використовується для оцінки ризику розвитку хромосомних аномалій, таких як синдром Дауна, синдром Едвардса та дефект нервової трубки. На основі різних медичних та генетичних даних, таких як вік матері, маркери у крові та особливості ультразвукового дослідження плода батьки та медичні фахівці можуть приймати поінформовані рішення про подальші медичні та репродуктивні заходи.

Важливо розуміти, що результати даної програми не є остаточним діагнозом і мають бути підтверджені додатковими методами діагностики.

Процедура проведення пренатального скринінгу

Багатопрофільний медичний центр «Мед-Союз» у Сумах дбає про здоров’я наших пацієнтів та робить усе можливе, щоб кожна майбутня мама народила здорове маля. Для цього потрібно контролювати стан розвитку плода та при найменшій імовірності відхилення від норм приймати відповідні рішення в плані лікування та обстеження.

Ми – єдина в місті лабораторія, яка проводить пренатальний скринінг I та II триместру на основі програми PRISCA-1 та PRISCA-2. Зазначимо, що результати визначає не сам лікар, а спеціальна комп’ютерна програма, в яку вносяться усі отримані дані обстеження, враховуючи вік матері, термін вагітності, анамнез родини та інші. Даний метод є найточнішим у діагностиці розвитку плода.

Діагностика відбувається в два етапи:

  • Проведення УЗД дослідження.
  • Здача «біохімії» крові майбутньої матері на наявність специфічних білків.

Етапи проведення пренатального скринінгу I та II триместру

  • У проміжок з 10 до 13 тижнів + 6 днів (оптимально 11-13 тижнів) здійснення першої процедури PRISCA-1 із проведенням УЗД та здачею крові на β-ХГЧ та РАРР-А на виявлення таких хромосомних аномалій, як синдром Дауна та синдром Едвардса.
  • У проміжок з 14 до 21 тижня + 6 днів (оптимально 16-18 тижнів) скринінг PRISCA-2 дозволяє виявити не тільки хромосомні аномалії, а й дефекти нервової трубки. Жінка має здати біохімічний аналіз крові на рівні ХГЛ, АФП та естріолу, при цьому враховуються дані УЗД першого триместру.

Маючи усі необхідні результати та аналізи лікар здатний оцінити можливі ризики розвитку плода, які розраховує спеціальне програмне забезпечення. Якщо показник імовірних патологій більше, ніж 1: 300, майбутню маму зазначають до групи ризику та пропонують пройти певні дообстеження.

Команда досвідчених лікарів «Мед-Союз» раді вітати кожну майбутню маму в стінах нашої клініки для проведення усіх необхідних досліджень та ведення вагітності. Будьте здорові разом з нами!

Telegram Viber Зателефонувати