Комп’ютерна томографія головного мозку – інформативна діагностика на базі рентгенівського випромінювання. КТ має низку переваг перед іншими видами діагностики. Так, рентгенографія менш інформативна, а МРТ поступається в ранній діагностиці крововиливу в речовину головного мозку.
Показання до проведення комп’ютерної томографії головного мозку:
- травми мозку;
- запальні процеси;
- судинні порушення;
- структурні аномалії;
- крововиливи та гематоми;
- травми основи черепа.
Також КТ головного мозку ефективна в разі проблем зі слухом, зором, мовою, пам’яттю і при регулярних головних болях. На томографію відправляють пацієнтів, які скаржаться на головні болі невідомого походження і непритомність. Екстрена діагностика необхідна при важких травмах голови або при симптомах крововиливу в мозок.
Підготовка до проведення КТ головного мозку
До даного дослідження готуватися не потрібно. Виняток – томографія з контрастом, її проводять на порожній шлунок. Безпосередньо перед процедурою необхідно позбутися від будь-яких металевих предметів, включаючи зубні протези і слухові апарати.
КТ головного мозку з контрастуванням
У ряді ситуацій призначають томографію з контрастною речовиною. Це найкращий спосіб виявити проблеми судин головного мозку. Контраст виділяє на знімках аневризми, стенози, судинні мальформації та тромби.