Зменшення грудей або редукційна мамопластика

Прийнято вважати, що великі груди – це предмет гордості та елемент сексуальної привабливості жінки. Але, надвеликий об’єм молочних залоз нерідко приносить значний дискомфорт жінці. Нерідко пацієнтки клініки скаржаться на біль в шиї та спині, задишку та інші порушення дихання. Жінка з великими грудьми часто має складнощі у підборі білизни та одягу, відчуває значний дискомфорт влітку, не може спати в певних позах та ін. На сьогоднішній день один з найбільш ефективних способів позбавитись цього дискомфорту – це зробити редукційну маммопластику.

Показання для редукційної мамопластики

Редукційна мамопластика рекомендована при надмірно великих грудях, а також у випадках втрати об’єму асиметрії. Показання для проведення операції:

 • Гіпертрофія молочних залоз.
 • Гігантомастія – надмірно великі груди, яка спричиняють дискомфорт пацієнтці.
 • Задишка, порушення постави, проблеми з серцево-судинною системою, що спричинені саме розміром бюсту.
 • Зниження чутливості в області грудної клітини.
 • Асиметрія (недорозвинення або гіпертрофія однієї молочної залоз).
 • Надмірна вага.
 • Бажання жінки змінити розмір грудей за власних причин.
 • Втрата естетичного зовнішнього вигляду грудей (поява розтяжок, рубців від одягу, попрілостей).
 • Дискомфорт під час сну і занять спортом.
 • Ризик виникнення онкологічних захворювань, які при великих грудях важче виявити на УЗД

 Особливості операції по зменшенню грудей

Зменшення грудей або редукційна маммопластика – операція зі зменшення розміру і об’єму надмірно збільшених молочних залоз з одночасною підтяжкою грудей та корекцією їх форми.

Операція дозволяє

 • Зменшити об’єм та досягнути привабливої форми грудей.
 • Знизити навантаження на хребет та плечі.
 • Зберегти чутливість сосків, ареол і молочних залоз по можливості
 • Зберегти можливість годування груддю по можливості).

Під час операції з редукційної мамопластики соски і ареоли (разом з нервами та судинами) переміщають вгору. Лікар відсікає надлишки молочної залози і жирової клітковини, а тканини, що залишилися, фіксує в правильному положенні.

Метод проведення операції залежить від ступеня опущення та об’єму грудей

Є чотири основні варіанти розташування розрізів:

 1. Єдиний круглий розріз навколо соска по ареолі.
 2. Вертикальний розріз – розріз навколо ареоли продовжують вниз до складки під грудьми.
 3. Розріз навколо ареоли доповнюють розрізом у вигляді перевернутої літери «Г» або «Т».
 4. Розріз в підгрудній складці  

Пацієнтка приходить на консультацію до хірурга, під час якої обговорюється процедура, лікар оцінює стан грудей та розповідає про можливі методи проведення операції. За кілька днів до процедури жінка проходить обстеження та здає необхідні аналізи. 

Тривалість операції: 2-4 години, в залежності від складності. Вона проводиться під загальним наркозом. Після операції пацієнтка перебуває у комфортному стаціонарі клініки “Мед-Союз” 2-3 дні.  

Період реабілітації

Період реабілітації після зменшення грудей триває в середньому місяць, перші 10 днів після операції заборонені фізичні навантаження, протягом півроку – надто важкі.

Одразу після операції груди бинтують еластичними бинтами з метою зменшення ризику післяопераційних ускладнень. Надалі пацієнтка носитиме спеціальну компресійну білизну на протязі приблизно двох місяців. Шви знімають через тиждень-два після операції. Набряки, синці та легкі больові відчуття можуть турбувати пацієнтку кілька тижнів. Остаточне формування молочних залоз відбувається через 3-4 місяці після операції, остаточне формування та загоєння рубців, після чого вони стають непомітними відбувається через 6-12 місяців після пластики.

Слід зазначити, що запорукою швидкого проходження відновного періоду є чітке виконання всіх рекомендацій, отриманих від лікаря.

Протипоказання до зменшення грудей

 1. Вагітність та період лактації.
 2. Вік менш ніж 18 років (не можна робити операцію, якщо процес формування молочних залоз ще не завершився).
 3. Ендокринні захворювання
 4. Мастопатія.
 5. Наявність серйозних захворювань внутрішніх органів
 6. Порушення згортання крові.
 7. Цукровий діабет.
 8. Онкологічні захворювання.
 9. Інфекційні захворювання.

В більшості випадків зменшення грудей дає прекрасний результат. Однак є випадки, коли редукційної пластики замало для того, щоб пацієнтка отримала омріяний результат, тому хірург може запропонувати провести одномоментну імплантацію для того, щоб  заповнити надлишок шкірних тканин правильно підібраним імплантатом. Таке рішення цілком виправдано у випадках, коли груди не просто великого розміру, а й дуже сильно деформовані.

Якщо великі груди спричиняють вам значний дискомфорт, зверніться за консультацією до пластичного хірурга клініки “Мед-Союз”. До ваших послуг індивідуальний підхід, сучасне обладнання і кращий інструментарій, комфортні умови в післяопераційних палатах.