Збільшення грудей

Привабливі груди є об’єктом мрії для багатьох жінок та індикатором власної привабливості. Але, від природи далеко не всі мають ідеальні дані та пропорції, тому мамопластика, операція, яка дозволяє змінити форму та розмір молочних залоз, є досить затребованою серед пацієнток нашої клініки. Збільшення грудей є ефективним і безпечним способом допомогти жінкам, яких не влаштовує естетичний вигляд цієї частини тіла.  

Мамопластика – це пластична операція, в ході якої використовуються імпланти (ендопротези) або власний жир пацієнтки (ліпофілінг молочних залоз). 

“Мед-союз” пропонує жінкам, які бажають змінити форму грудей та/або збільшити їх розмір, прогресивні методики пластичної хірургії, індивідуальний підхід до кожної пацієнтки, сучасне обладнання та інструменти, приємний період реабілітації у комфортних умовах та результати, які перевершують очікування. 

Коли доцільно звернутися до пластичної мамології

 • Недостатній об’єм грудей.
 • Пацієнтку не влаштовує форма грудей.
 • Косметичні вроджені або набуті дефекти грудей.
 • Асиметрія молочних залоз.
 • Постлактаційна атрофія молочних залоз.
 • Зменшення  об’єму грудей та погіршення їх форми в післяпологовому періоді або після годування.
 • Втягнуті соски, розтягнуті ареоли.

Які бувають імпланти

Ендопротези для збільшення молочних залоз розрізняють  за формою круглі та анатомічні (каплевидні), об’ємами, проекцією, типом наповнювача та текстурою поверхні.

Типи наповнювачів імплантів для збільшення молочних залоз:

 • Силіконовий гель – має пам’ять форми, при розриві оболонки не розтікається, не деформується з часом. Такі імпланти мають довічну гарантію.
 • Сольовий фізіологічний розчин –  дозволяють робити менший розріз під час операції. Мають строк придатності та підлягають заміні, бо втрачають форму. 
 • Біосумісний гель (природний полімер) – при розриві імпланта швидко всмоктується і безслідно виводиться з організму.

Також, імпланти відрізняються за текстурою поверхні:

 • Гладкі – мають тонку та гладку оболонку, яка надає їм більшої м’якості та натуральності. 
 • Текстуровані – зменшують ризик розвитку досить рідкого, але можливого ускладнення – капсулярної контрактури, тобто організм захищається від інородного імпланту за допомогою утворення капсули. В разі вибору цих імплантів, капсула вростає в текстуру їх оболонки.

Розташування імплантатів

Грудний імплант можна розмістити двома найбільш поширеними способами:

 1. У ретромамарний простір (під грудною залозою). Таким чином не порушуватиметься цілісність молочної залози, та зменшиться вірогідність розвитку патологій.
 2. У зону під великим грудним м’язом. Таке розташування буде найбільш оптимальним для пацієнток з малою вагою тіла, оскільки при імплантації безпосередньо під залозу, імплант буде відчуватись крізь шкіру.

Де буде знаходитись шрам від введення ендопротезів? 

Існує декілька варіантів доступу для введення грудних імплантів:

 • Периареолярний доступ – розріз виконується хірургом по нижньому контуру сосково-ареолярного комплексу.  Такий шрам буде майже непомітно, але у цього способу є вагомий недолік – порушується цілісність тканини молочної залози. Це може спричинити ускладнення, якщо жінка в майбутньому планує годувати груддю.
 • Пахвовий доступ – розріз виконується під грудним м’язом, шрам від операції ховається під пахвами. Як вже зазначалось вище,  хірурги пропонують цей метод доступу пацієнткам із невираженою жировою клітковиною.
 • Доступ у інфрамамарній складці – розріз виконується у складці під грудьми. Шрам не помітно, адже він захований під молочною залозою. Це безумовно найзручніший спосіб, який дозволяє легко проводити візуальний контроль і забезпечує максимальну надійність та передбачуваність результатів.

Як відбувається пластична операція зі збільшення грудей за допомогою грудних імплантів

Зазвичай, пацієнтка приходить на консультацію до хірурга, під час якої обговорюється процедура, типи імплантів, їх розмір, місце введення та інше. За кілька днів до операціїї жінка проходить обстеження та здає необхідні аналізи. 

Тривалість операції: 1-3 години, в залежності від складності. Вона проводиться під загальним наркозом. Після операції пацієнтка перебуває у комфортному стаціонарі клініки “Мед-Союз” 1-3 дні.  

Період реабілітації

Після операції пацієнтка носитиме спеціальну компресійну білизну протягом 4-6 тижнів. Шви знімають на 7-14 день. Синці та післяопераційний набряк проходять через 2-3 тижні (в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта). Остаточне формування залоз можна оцінювати через 3-4 місяці після операції. Остаточне формування рубців може зайняти до 6 місяців. 

Якщо ви давно мріяли про пишні груди, у вас з’явилася можливість більше дізнатись про операцію мамопластики, та зробити її в Сумах у комфортних умовах стаціонару клініки “Мед-Союз”. Запишіться на консультацію до нашого пластичного хірурга.