Видалення грудок Біша: кому та навіщо це робити?

Що таке грудки Біша і яка їх функція в організмі? 

Жирові тіла Біша – це жирові відкладення щоки, що складаються з 3-х частин: передньої, задньої, середньої. Вони знаходяться у глибині дерми в проміжку між  нижньою щелепою і вилицями. Зазвичай, їх об’єм складає десь 4-6 мл, але у випадках гіпертрофованої жирової тканини в ділянці щік, об’єм може бути надмірним. Ці грудки складаються з дуже м’якого жиру, оточеного тонкою сполучною тканиною. Усього таких анатомічних утворень у людини 2, по 1 на кожній щоці. Їх досить просто виявити візуально, адже саме вони роблять нижню частину овалу обличчя більш округлою. 

Таку назву утворення отримали завдяки анатому Марі Франсуа Біша із Франції, який був першим, хто їх описав. 

Найбільше грудочки Біша помітні у немовлят на їх пухких щічках. У ранньому дитинстві ці жирові тіла виконують дуже важливу функцію: вони підтримують тонус щік, знижують м’язове тертя, захищають лицьові нерви та мімічні м’язи. Простими словами, їх призначення — допомогти дитині смоктати та жувати.

Згодом, коли дитина зростає, а її лицьові пропорції змінюються, вони вже не відіграють цю функціональну роль. Грудки не стають більшими із віком, але й не зникають, надаючи обличчю до певного віку дитячу округлість. У деяких людей такі жирові скупчення візуально збільшують нижню частину обличчя.

Отже, у дорослому віці цей специфічний жир втрачає свою актуальність та функціональність.

Коли людина сягає похилого віку, жирові тіла Біша за рахунок вікових змін опускаються вниз та формують складки шкіри. В поєднанні із об’ємним жировим пакетом на щоках або широкою анатомічною будовою щелепи, це візуально може виглядати як “втомлене” обличчя. Зазвичай, такий ефект належить до одного із проявів візуального старіння. 

Чи потрібно видаляти комки Біша?

Потрібно відразу сказати, що жирові тіла Біша з медичної точки зору не несуть загрозу здоров’ю пацієнта та не є проявом захворювання. Тобто, операція з їх видалення є суто естетичною. 

Але, для тих, хто намагається позбутися “дитячих щічок”, ця проблема може бути дуже актуальною. Справа в тому, що навіть спроба схуднути не допоможе позбавитись від грудок Біша. Жир, з якого вони складаються, є досить щільним. Він не розсмоктується навіть у випадках, коли людина дуже сильно втрачає вагу. 

Тож, є наступні показання, які можуть привести Вас до кабінету хірургу:

 • «бульдожі» щоки;
 • поява складки «маріонетки»;
 • виразність носогубних зморшок;
 • старіння контуру обличчя;
 • не виразні вилиці;
 • надмірна або непропорційна повнота обличчя.

Отже, якщо Ви хочете змінити форму овалу обличчя, позбутися вікового нависання щік, дитячих жирових відкладень в нижній третини та стати щасливою володаркою загострених виступаючих вилиць, можна зробити доволі просту операцію по ліквідації грудок. Таке оперативне втручання є естетичним, та не належить до пластичних, адже в результаті анатомічна будова людини не змінюється. 

Протипоказання 

Хоча, операція є досить легкою (видалення виконується через невеликий розріз (до 1 см) на внутрішній поверхні щоки), у неї є протипоказання, серед яких:

 • хронічні захворювання;
 • гострі інфекційні та запальні процеси в організмі;
 • аутоімунні розлади;
 • онкологія на різних стадіях;
 • ожиріння різних стадій;
 • вагітність та період лактації;
 • проблеми зі згортанням крові.

Якщо у Вас виникли питання або Ви хочете більше дізнатись про операцію по видаленню грудок Біша, запишіться до нас на консультацію. В стаціонарному відділенні клініки «Мед-Союз» є все, що потрібно для надання якісних послуг з пластичної та естетичної хірургії: новітнє обладнання, комфортні палати для післяопераційного періоду та висококваліфіковані лікарі. 

 

Будьте здорові!