Отопластика

Вуха гарної форми і невеликого розміру часто є об’єктом мрій наших пацієнтів. Усунути вроджені і набуті дефекти вушних раковин можна за допомогою пластичної операції, яка називається отопластика. Це одна з найбільш малотравматичних і малоінвазивних пластичних операцій. Вона допоможе змінити форму, розмір вушної раковини і її розташування.

Коли застосовують отопластику?

Процедура пластики вух показана у випадках:

 • Капловухості (кут між вухами і черепом становить більше 30 градусів).
 • Посадки вух, яка знаходиться надто високо чи низько.
 • Асиметрії.
 • Травм.
 • Згорнутості вуха.
 • Неправильної форми вушних раковин.
 • Так званого вуха «борця».
 • Непропорційної мочки вуха.
 • Повній або частковій відсутності вушної раковини.
 • Травми мочки вуха, в тому числі, отриманої при невдалому проколюванні вух.
 • Відвисанні мочки вуха (вікові зміни, після носіння важких сережок або тунелів).

Види отопластики

В пластичній хірургії вуха розрізняють два види отопластики: естетична і реконструктивна. Естетична отопластика спрямована на виправлення вроджених естетичних недоліків вух. За її допомогою можна змінити форму вух, їх розташування і розмір.

Реконструктивна отопластика ставить собі за мету відновлення вушної раковини після травм, опіків або аномалій розвитку.

Особливості пластики вух

У клініці «Мед-Союз» корекція форми вух проводиться амбулаторно під місцевою анестезією. Під час процедури пацієнт не відчуває болі і будь-якого дискомфорту.

Операція по естетичній отопластиці дозволяє в ході єдиної процедури всього за 60-120 хвилин видозмінити форму і положення хряща, що в результаті дозволить позбавитися від небажаної капловухості. Така процедура не має серйозних протипоказань і не потребує тривалого періоду реабілітації. Це одне з небагатьох естетичних втручань, яке можна виконувати навіть дітям.

Якщо вам необхідна серйозна реконструкція вушної раковини, яка є більш складною процедурою, то етапи її проведення, тип анестезії, тривалість реабілітації і інші нюанси можна буде обговорити на консультації з лікарем хірургом в індивідуальному порядку.

Як проводиться отопластика

Для зміни форми вушного хряща пластичний хірург висікає його частину через надріз на задній поверхні вушної раковини в області завушної складки. Реконструйований хрящ фіксують внутрішніми швами, а на розріз накладають косметичний шов, який згодом ніяк не візуалізується із зовнішнього боку вуха. Після операції на вухо накладається фіксуюча пов’язка, після чого пацієнт готовий їхати додому. Вже з цього моменту можна повернутися до звичайного життя, приїжджаючи в клініку тільки на перев’язки протягом декількох днів.

Шви і пов’язка знімаються через 7-10 днів, після чого пацієнт носить тільки нічну пов’язку, яка захищає вухо від пошкодження по під час сну. Все, що в подальшому слід робити пацієнту – уникати травм вушних раковин протягом 3 місяців.

Остаточний результат отопластики можна оцінити вже через 2-3 місяці, так як саме стільки часу необхідно на зрощення хряща в новому положенні.

Якщо ви давно хотіли виправити форму своїх вух, запрошуємо Вас на консультацію до пластичного хірурга клініки «Мед-Союз». Вас чекають сучасний підхід і методики естетичної хірургії, кваліфікований медичний персонал, сучасне обладнання та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Більше немає необхідності шукати якісні послуги пластичної хірургії за межами Сум, ваша мрія тепер набагато ближче. Приходьте і самі у цьому переконаєтеся.

Будьте здорові!