Ліпофілінг

Ліпофілінг, або як його ще називають ліпомоделювання або ліполіфтинг – це один із методів пластики тіла та обличчя. Він вважається малотравматичним, а принцип виконання операції полягає в тому, що природний жир пацієнта трансплантують з донорської ділянки в ту частину тіла, яка вимагає естетичної корекції. 

Умовно ліпофілінг підрозділяється на ліпофілінг обличчя і ліпомоделювання тіла. Цю процедуру часто поєднують із ліпосакцією.

Проблеми, які можна вирішити за допомогою ліпофілінгу тіла та обличчя в клініці “Мед-Союз”

Ліпофілінг обличчя дозволяє:

 • Позбавитись зморшок на лобі та в куточках губ.
 • Скорегувати лінії обличчя, форму скул, вилиць та підборіддя.
 • Прибрати носогубні складки.
 • Згладити носослізні борозни.
 • Збільшити губи та виправити їх форму.

Ліпофілінг  тіла дозволяє:

 • Омолодити кисті рук.
 • Збільшити груди та змінити їх форму.
 • Скорегувати інтимну зону (асиметрю, форму та об’эм пеніса).
 • Скорегувати втягнуті рубці.
 • Збільшити сідниці та надати їм бажаної форми.
 • Виправити нерівність нижніх кінцівок, що пов’язана із викривленням кістки або з не естетичним розподілом м’яких тканин.

Особливості процедури

Найбільш суттева умова, без якої провести процедуру неможливо – наявність достатнього об’єму жирових відкладень на животі та стегнах у пацієнта.

Саме ці ділянки є донорськими, тобто із них під час процедури хірург візьме необхідну кількість природного жиру для трансплантації в ділянки, що потребують коррекції. Забір виконується шляхом ліпосакції, а потім цей матеріал ін’єктують у ті частини тіла, які пацієнт бажає змінити (губи, носогубні складки, підборіддя, вилиці, груди та сідниці, інше). Це допомогає відновити форму, контури та обєм, вызуально омолоджує та корегує потрібні ділянки.

Як проходить процедура пластичного ліпофілінгу?

Процедура ліпомоделювання складається із двох етапів. 

 • На першому лікар проводить забір необхідної для корекції кількості жиру з використанням канюлі діаметром 1,5-2 мм, що входить до складу спеціального пластикового шприца, та належить до обладнання для зберігання та фільтрації біологічного матеріалу. Отримана тканина проходить обробку для подальшої роботи з нею.
 • На другому етапі лікар проводить одноразові або мультисесійні ліпоін’екціі – наповнення певної ділянки жиром. 

Місця забору та ін’єкції жирової тканини після закінчення процедури зашивають та закривають хірургічним пластиром і стерильною пов’язкою. Хірург намагається мінімізувати видимість проколів, ховаючи їх у менш доступних оку місцях.

Післяопераційний період та реабілітація

В тому разі, якщо коррекція відбулась на невеликих ділянках тіла, вже через кілька годин пацієнт буде готовий залишити клініку та поїхати додому. 

Якщо під час ліпофілінгу були задіяні великі ділянки, та у випадках, коли є супутні хронічні захворювання, то лікарі клініки “Мед-Союз” радять пацієнтам залишитись на 24 години під наглядом в комфортній палаті стаціонару. 

Після операції пацієнт може спостерігати синці та набряк в ділянках, де проводилось втручання. Це є нормальним перебігом післяопераційного періоду. Синці та набряклість проходять протягом тижня. Загоєння проколів також супроводжуватиметься легким дискомфортом із типовими симптомами (невеликий біль та свербіж).

Період повної реабілітації та затягування проколів після ліпомоделювання триває 2-3 тижні. Але, 4 тіжні після процедури пацієнт повинен уникати умов різкого перепаду температури, перегрівання та надмірної фізичної активності. В іншому, наші пацієнти вже через кілька днів після операції ведуть звичайний спосіб життя та легко займаються повсякденними справами.

Якщо вас зацікавила ця процедура,  запишіться на консультацію до пластичного хірурга нашої клініки. Він допоможе обрати найефективніший та найменш інвазивний метод для того, щоб підкреслити вашу природню красу.