Блефаропластика (пластика повік)

Найбільше вікові зміни обличчя помітні навколо очей. Саме цьому блефаропластика є чи не найбільш популярною пластичною операцією в цій зоні. Ця процедура є досить ефективною при наявності зморшок на верхніх та нижніх повіках, мішків під очима та провисання верхніх повік.

Завдяки стійким результатам та короткому періоду реабілітації, ця операція входить в ТОП-3 найбільш затребуваних пластичних операцій в нашій країні за останні десять років. 

Пластика повік в клініці «Мед-Союз» допоможе позбутися наступних проблем:

 • вікові зміни повік;
 • глибокі носослізні борозни;
 • дискомфорт, пов’язаний з «нависанням» верхньої повіки;
 • бажання змінити етнічний розріз очей.
 • птоз (опущення повік з віком);
 • мішки під очима;
 • жирові грижі;
 • наслідок травм, запальних процесів або ускладнення після щелепно-лицьових або офтальмологічних операцій;
 • відсутність складки верхньої повіки;
 • виворіт повік.

Детально про процедуру

Пластика повік, або блефаропластика – це операція, під час якої проводиться оперативне втручання, при якому із зони верхніх або/та нижніх повік видаляють складки зайвої шкіри і жирові відкладення (мішки).

Типи пластики повік

В залежності від задачі, яка стоїть перед пластичним хірургом та від локалізації проблемної ділянки, він може запропонувати вам один із варіантів проведення процедури: 

верхню, нижню або комбіновану (кругову) блефаропластику.

Пластика верхніх повік

Втручання проводиться на верхніх повіках. Ефективною операція є при опущенні верхніх повік, орбітальній грижі, надлишках шкіри та деформації війкового краю. Під час операції хірург виконує відсікання надлишкової тканини та видалення жирових відкладень. Тонкий косметичний шов, який хірург ховає у природній складці шкіри, заживає вже на п’яту добу. Після періоду реабілітації шов абсолютно не помітний. 

Пластика нижніх повік

Втручання проводиться на нижніх повіках. Ефективною операція є для усунення «мішків» під очима, зайвого жиру і шкіри, а також для корекції зморшок під очима, видалення жирових гриж і підтяжки зовнішнього куточка ока. 

Нижня блефаропластика може виконуватись двома способами:

 • Субциліарна блефаропластика (розріз по війковому краю повіки) – проводиться пацієнтам середньої та старшої вікових груп, яким, як правило, необхідно відсікати надлишкову частину шкіри. Проводиться видалення або перерозподіл жирових мішків, усувається провисла частина шкіри і накладається косметичний шов.
 • Транскон’юктивальна блефаропластика (розріз по слизовій нижньої повіки (кон’юнктиві), щоб не було видно рубці) – частіше виконується пацієнтам молодого віку з високою еластичністю шкіри, яким для отримання хорошого результату досить видалення жирових мішечків без висічення тканин. При такій операції шви не накладаються, і розріз самостійно заживає без видимого сліду.

Комбінована (кругова) блефаропластика

Кругова блефаропластика застосовується при наявності вікових, вроджених або придбаних змін тканин на обох повіках та дозволяє комплексно омолодити периорбітальну зону зверху і знизу, зробити погляд більш молодим і відкритим. Під час процедури виконується висічення частини шкіри повік, жирова тканина при цьому також може віддалятися або перерозподілятися для відтворення рівної поверхні.

Період реабілітації 

Блефаропластика зазвичай проводиться під місцевою анестезією, проте, за бажанням пацієнта, може проводитися і під загальним наркозом. В післяопераційному періоді, в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта, можуть спостерігатися легкі неприємні відчуття в місцях розрізів, а також поява набряклості, яка досить швидко проходить. Кінцевий результат операції можна оцінювати через 2-3 місяці після процедури. Саме стільки часу потрібно на формування рубців.

Якщо ви бажаєте усунути фізеологічні недоліки повік, або нівелювати вплив вікових змін в області навколо очей, запишіться на прийом до пластичного хірурга в клініку “Мед-Союз”. Ми пропонуємо лише сучасні методики пластичної хірургії, якісне обладнання та комфортні умови перебування для пацієнтів.

Будьте здорові!