Ендовенозна лазерна коагуляція

Варикоз – це не тільки естетична вада, а й досить серйозне порушення, яке може значно вплинути на якість життя пацієнта. Деякі форми варикозної хвороби вважаються небезпечними  для життя, адже здатні викликати тромбоемболію (закупорку сосуду кров’яними згустками).  

Діагноз «варикоз» простими словами – це деформація вен, стоншення їх стінок та збільшення просвітів.

Чому це відбувається?

Появі варикозу може сприяти ціла низка факторів. Частину з них, за великого бажання, можна виключити з життя, тим самим знизивши ризики зіткнутися із захворюванням.

Це, наприклад, зайва вага, що сприяє збільшенню навантаження на ноги, незбалансоване харчування, тривалі статичні навантаження, такі як «сидячий» та «стоячий» спосіб життя, часте підняття важких речей.

Але на деякі причини людина не може вплинути. Це і генетична схильність (причому ймовірність отримати цю хворобу у спадок сягає 90%!), травми та операції, похилий вік, важкі роди та інше. 

Ознаки того, що вам треба звернутись до лікаря 

  • Больові відчуття при доторканні, біль у венах на ногах.
  • Відчуття важкості в ногах.
  • Часті судоми з больовими відчуттями.
  • Набряки нижніх кінцівок.
  • Зміна кольору та утворення на шкірі ніг: сухість, пігментація, виразки та ін.
  • Судинні павутинки будь-якого кольору.

Набряки, важкість та біль постійно супроводжують пацієнтів при занедбаній хворобі, чим дуже погіршують якість їх життя. Через застій крові порушується живлення шкіри, що може призвести до виразок та тромбофлебіту (запалення вен). 

Лазерне лікування варикозу

Лазерна методика, по-науковому «ендовенозна лазерна коагуляція» (ЕВЛК), – це безпечний і досить простий спосіб лікування варикозу. 

На сьогодні вона є найбільш оптимальним методом лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок на всіх стадіях її розвитку, як в Європі так і в Світі цілому. 

Як це працює?

Процедура полягає в дії лазера на уражену вену під місцевою анестезією, в результаті чого судинна стінка «склеюється», і поступово вена повністю розсмоктується. 

Кровопостачання ніг при цьому не пошкоджується, тому що нормальний кровотік забезпечують більш глибокі вени. Таким чином, ЕВЛК не лише швидко позбавляє від естетичних недоліків на ранніх стадіях, але й лікує хворобу, яка може мати серйозні наслідки, такі як ліподерматосклероз, трофічні виразки, тромбози та тромбофлебіти.

Лікування судинних павутинок та зірочок 

Підшкірні зірочки, по науковому телеангіектазії – це розширені венули і артеріоли (невеликі поверхневі судини) діаметром менше 1 мм, та сітчасті вени, що розташовані субдермально або в підшкірній жировій клітковині, мають діаметр менше 3 мм і є часто звивистими. 

Вони досить добре піддаються крізьшкірній лазерній коагуляції, під обдувом холодним повітрям із кріокулера, та у поєднанні зі склеротерапією розчином етоксисклерола низької концентрації. 

Завдяки використанню лазера досягається більш щадний ефект дії на вени, а це, в свою чергу, призводить до менших проявів ускладнень. Ця методика называетсяється КЛаКС (CLaCS). На даний час вона є передовою в лікуванні сітчастого варикозу. 

Усі вищезазначені методики лікування доступні пацієнтам клініки «Мед-Союз» та використовуються в повному обсязі. 

Тому, не терпіть біль чи дискомфорт і запишіться на прийом до наших спеціалістів. 

Будьте здорові!