Генетик

У яких випадках необхідна консультація генетика, і що вона в себе включає?

Ніхто з батьків не хоче, щоб їх дитині передалися у спадок якісь захворювання. І якби була чарівна пігулка, яка може вилікувати генетичні хвороби – багато б хто захотів придбати таку своєму чаду. Але, на жаль, наука що поки не винайшла засобів, що могли б запобігти передачі захворювань у спадок.

Генетик – лікар, що займається комплексною діагностикою, профілактикою та лікуванням хвороб або патологічних процесів, що обумовлені спадковими факторами. Не існує конкретного переліку хвороб, на які генетик звертає уваги. Доктор займається всіма захворюваннями, які можуть бути обумовлені генетичною схильністю.

Кровноспорідненим парам (двоюрідні і троюрідні брати і сестри) відвідування генетика потрібно обов’язково перед плануванням дитини.

Коли зазвичай звертаються до генетика?

Звичайній людині, яка не має проблем зі здоров’ям, не потрібно планових частих консультацій цього фахівця. Однак є ряд життєвих етапів, коли без генетика не обійтися. Планування дитини і вагітність – саме в ці періоди відбувається найбільше консультацій. Умовно можна поділити причини звернення до лікаря-генетика на кілька пунктів:

  1. Підготовка до вагітності. Консультація генетика вкаже подружній парі на ряд необхідних обстежень, що потрібно зробити для виключення патології у майбутніх дітей. Пропонується діагностика кариотипа (набору хромосом), що допомагає запобігти народженню нездорової дитини.
  2. Особливості вагітності. Уже при становленні вагітної жінки на облік, гінеколог звертає увагу на певні фактори: перша або не перша вагітність, чи нормально протікали попередні вагітності, вік вагітної, чи були в родині випадки народження дітей з вадами розвитку і т.д. Якщо лікар-гінеколог помічає якісь негативні фактори, що могли б вплинути на здоров’я плоду, то призначається консультація генетика.
  3. Негативні результати ультразвукового скринінгу. На терміні 11-13 тижнів вагітної призначається перший скринінг плода, під час якого лікар УЗД звертає увагу на різні фактори. Якщо фіксуються відхилення від норми, то жінці пропонується консультація генетика.
  4. Негативні результати біохімічного скринінгу (скринінгу крові).
  5. Інфекції, перенесені під час вагітності.

На всі ці фактори слід звертати пильну увагу, і звертатися до генетика своєчасно.

Первинна консультація фахівця буде включати детальну бесіду, вивчення всіх наявних аналізів, а також призначення додаткових аналізів і обстежень, якщо такі знадобляться. Клініка «Мед-Союз» надасть максимум діагностичних процедур, які ви можете зробити в наших стінах.

Лікарі