Години роботи
Пн - Пт
7:00–20:00
Сб 8:00-16:00
Нд 8:00-15:00
Телефони +380 (542) 77-99-95
+380 (66) 33-66-088
+380 (73) 33-66-088
+380 (98) 98-5555-7
Адреси м.Суми
вул.Привокзальна, 33
вул.Харитотенко 6/1

Чим займається лікар-ендоскопіст?

Ендоскопія – одна з найпопулярніших діагностичних процедур, які застосовуються в гастроентерології. Завдяки спеціальному інструменту під назвою «ендоскоп», лікарем проводиться обстеження, що дає вичерпну інформацію про внутрішні органи: стравохід, шлунок, дванадцятипалу кишку. Якщо ж пацієнту потрібно провести обстеження товстого кишечника і прямої кишки, то проводиться колоноскопія. Ці обстеження робить лікар-ендоскопіст.

Навіщо робити ендоскопію?

Для здорової людини, у якої немає скарг на органи шлунково-кишкового тракту, ендоскопія не є обов’язковою. Однак в лікуванні захворювань гастроентерологічного характеру така процедура більш інформативна, ніж УЗД, оскільки дозволяє оцінити стан слизових оболонок, наявність ерозій, виразок, поліпів, новоутворень різного характеру.

Лікар-ендоскопіст в процесі обстеження може діагностувати такі захворювання:

  • гастродуоденіт;
  • ерозивнийгастрит;
  • виразку шлунка;
  • ерозію або виразку 12-палої кишки;
  • варикозне розширення вен стравоходу;
  • новоутворення стравоходу, шлунка і кишечника і т.п.

Така процедура дозволяє визначити хворобу ще на ранній стадії, що дозволяє швидко вжити необхідних заходів.

Як часто потрібно звертатися до лікаря-ендоскопіста?

Якщо у вас є гастроентерологічні захворювання в хронічній стадії, то ваш лікуючий лікар може призначати процедуру гастроскопії. Наприклад, в осінньо-весняні періоди загострень. Ендоскопія робиться з метою:

  • діагностики. Оцінити загальну картину захворювання, порівняти з результатами, які ви отримали раніше. Лікар-ендоскопіст дозволяє вам стежити за процесом розвитку хвороби, а також може констатувати повне одужання;
  • лікування. Ендоскопіст є не тільки лікарем-діагностом, а може зробити ряд маніпуляцій, котрі спрямовані на полегшення стану пацієнта. Під час процедури можна провести видалення поліпів або видалити стороннє тіло зі стравоходу або шлунка;
  • біопсії. Іноді пацієнтові потрібно зробити гістологічне дослідження, щоб визначити, наскільки небезпечне новоутворення в кишечнику або шлунку. Під час гастроскопії або колоноскопії лікар бере потрібний матеріал для дослідження.

Ендоскопія є одним з найбільш точних методів діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту. І якщо гастроентеролог призначає вам це обстеження – не варто нехтувати рекомендаціями!

У клініці «Мед-Союз» ви можете записатися на гастроскопію або колоноскопію до кращих фахівців міста Суми та області. Ми цінуємо комфорт своїх пацієнтів, тому проводимо діагностику на високоточних апаратах європейського зразка. До того ж, для мінімізації неприємних відчуттів, колоноскопія може проводитися після введення пацієнта в стан медикаментозного сну. Будьте впевнені, що наші лікарі-ендоскопісти проведуть обстеження на вищому рівні!

Зворотній виклик

Введите Ваш номер